Ten odehrál v podzimní části třináct druholigových utkání. Nejprve zaskočil ve středu zálohy místo Filipa Dorta a po příchodu Marka Jungra se posunul na kraj zálohy.

Tomáši, vy si jdete tvrdě za svým cílem. Předpokládal jste už před touto sezonou, že byste se probojoval do základní sestavy FC Vysočina?
Já jsem měl před sezonou problémy s kolenem. Neabsolvoval jsem letní přípravu, proto jsem preferoval hostování v Čáslavi nebo ve Vandsdorfu. Nakonec si mě trenér Pivarník ponechal v kádru a okolnosti mi pomohly, že jsem se do sestavy vešel.

Okolnostmi myslíte odchod Filipa Dorta?
Ano, Filip to zabalil, já se posunul místo něj do zálohy. Nejprve jsem nastupoval na úkor Tomáše Sedláčka v útoku.

Kde podle vás nastal zlomový moment a začal jste cítit důvěru od trenéra?
Bylo to po pohárovém zápase s Vrchovinou, který mi vyšel. Potom jsem hned nastoupil do mistrovského zápasu s Bohemkou.

V zápasech jste se dostával i do velkých gólových příležitostí, ale ty neproměněné šance trochu snižovaly vaše výkony. Jak to vnímáte?
Mrzí mě to moc, připravil jsem tým o čtyři body. Ty šance s Bohemkou nebo Karvinou se prostě proměňovat musí.

Začátkem sezony jste si jako tým prošli těžkým obdobím, jaká byla atmosféra v kabině a co to nakonec zlomilo?
Prohráli jsme dvakrát vysoko doma, ale vedení to spíše uklidňovalo a všichni jsme věřili, že to časem zlomíme a to se nám povedlo v zápase s Vlašimí.

Je známo, že v klubu působí i váš otec, který je trenérem jihlavské juniorky. Berete to jako výhodu nebo nevýhodu? Jak na to reagují spoluhráči?
S tátou se o fotbale hodně bavíme a jeho rady si beru k srdci. Ti noví spoluhráči ani neví, že jsme otec se synem. Problémy jsem s tím měl trochu v dorostu. O místo v sestavě jsem si řekl výkony, a to jak v áčku, tak v juniorce.

Nyní vás čeká zasloužená dovolená, jak ji budete trávit?
Tak ještě budeme mít tréninky, které budou zpestřeny doplňujícími sporty. Potom plánuji návštěvy u příbuzných a vyrazím na hory.

Tomáš Kučera
Narozen: 20. 7. 1991
Největší úspěch: start za reprezentaci U19
Předchozí kluby:
FC Slovan Havlíčkův Brod (97–03)
FC Vysočina Jihlava
Bilance:
MSFL 25 utkání 5 gólů
II. liga 16 utkání 0 gólů