„Splnili jsme podzimní cíl, když jsme získali plánovaných patnáct bodů, ale mohlo jich být více a některé výkony nelze hodnotit jinak než propadáky,“ zmínil v úvodu trenér František Souček.

Už v úvodu sezony bylo jasné, že tým nebude bojovat o přední příčky, protože z dorazového ročníku 93 zůstali v kádru po přeřazení Berkyho a Soukala do A-týmu mužů jen Rajdl, Pazderka, Staněk a Švec, z ročníku 94 bylo v týmu šest hráčů, tak bylo jasné, že kádr musel být doplněn o hráče mladšího dorostu. A tak se v kádru pravidelně objevovali Horák, Vendl, Prokš, Štědrý, Henek. Během sezony přišla i zranění a nemoci, a tak se kolikrát v zápise objevilo až devět hráčů ročníku 95, kteří samozřejmě plnohodnotně fyzicky nestačili soupeřům o dva roky starším. Tito hráči jsou příslibem do budoucna.

Trenérskou dvojici, František Souček a Jan Tuhý, nejvíce mrzí domácí ztráty se Žďárem nad Sázavou, Otrokovicemi, a také zcela zbytečné prohry v Humpolci a Prostějově. „Z těchto zápasů mohlo být o čtyři body více a spokojenost by byla ještě větší,“ dodal Souček.

Potěšitelná skutečnost pro brodské hráče je, že zvládli až na zápas s Humpolcem všechny důležité zápasy s celky ze spodních pater tabulky. Cenná je výhra z Vrchoviny a spokojenost byla podle trenéra Součka s velmi dobrými zápasy doma s Líšní a Bohunicemi.

„Nevyhnuli jsme se ani propadákům, jako v úvodním zápase s Humpolcem, ve Velkém Meziříčí, doma s Pelhřimovem nebo druhý poločas na Spartě Brno,“ poznamenal šéf brodské lavičky.

Při stávajících patnácti bodech bude čekat brodské dorostence těžké jaro, protože sedm zápasů je čeká na venkovních hřištích a tam mají velmi nelichotivou bilanci jednoho vítězství a pěti porážek.

„Budeme-li hodnotit mužstvo po herní stránce, musíme konstatovat, že se střídali velmi kvalitní pasáže zápasu s naprosto špatnými. Po stránce bojovnosti nelze hráčům nic vytknout, ale malý důraz v osobních soubojích byl často důvodem inkasovaných gólů,“ poznamenal Souček.

Střelci týmu
Pazderka 4
Prokš 3
Švec 3
Krejdl 3
Štědrý 2
Horák 2
Berky 2
Staněk 1
Špiňar 1
Henek 1