Do soutěže vstupovali s jasným cílem, a to vyhrát celou soutěž. A ten samozřejmě trvá. Ovšem kouč Tomáš Bárta si uvědomuje, že přes zimu bude muset se svými svěřenci zapracovat na muškách ve hře. „Ztrátu bodů zapříčinila hlavně vlastní nekoncentrovanost a taktické chyby, když jsme některé branky soupeři doslova darovali,“ uznal.

Jeho svěřenci i přes nespokojenost s výsledky v závěrečných kolech skončili na druhém místě divizní tabulky se ziskem 29 bodů a se ztrátou osmi bodů na první Spartu Brno. Na svém kontě mají devět vítězství a po dvou remízách a porážkách. Což rozhodně není špatná bilance, a to i z toho důvodu, že před startem podzimu se museli vyrovnat se změnou rozestavení.

„Částečně se nám podařilo si tyto atributy osvojit, na týmu byl v závěru přípravy vidět určitý progres,“ potvrdil Bárta.

Nejlepším výkonem sezony byl zápas v Prostějově, kde Slovan vyhrál vysoko 6:1. Ovšem hned na to přišel výbuch s Bohunicemi. „Soupeř byl ve všech činnostech lepší a zaslouženě nás porazil 3:0,“ sportovně uznal brodský trenér.

Nejlepšího hráče podzimu vidí Tomáš Bárta jednoznačně v Jakubu Henekovi. „Ten ukázal, že má velký potenciál. Nejenom že se prezentoval skvělou hrou ve středu pole, ale dokázal se také střelecky prosazovat, a to i přes jeho posun v závěru soutěže do staršího dorostu, kde se stal velkou oporou,“ dodal.
Nyní se jeho svěřenci budou pilně připravovat na jaro. „Musíme být již stoprocentní, pokud chceme myslet na vítězství v soutěži,“ uvědomuje si Bárta.

Střelci týmu
Henek 8
Halák 6
Štědrý 4
Pleva 3
Horáček 3
K. Svoboda 2
Prchal 2
Šotola 2
Tuhý 2
Horn 1
Pártl 1
Mejstřík 1
Vendl 1