SK KOŽLÍ
Svěřenci trenéra Miloše Březiny zahájí zimní přípravu až v sobotu 28. ledna. „Rádi bychom, aby nikdo z kádru neodešel. Nepočítám, že dojde k větší rotaci hráčů. Já mám zájem o jednu posilu, ale jméno zatím neprozradím,“ řekl Březina a dodal: „Zaměříme se především na fyzičku, rychlost a potom i na práci s balonem.“

Zahájení přípravy: 28. 1.
Zápasy
25. 2. Thaya, 15.00 (UT H. Brod)
3. 3. Speřice, 15.00 (UT Humpolec)
18. 3. Křisoudov, 15.00 (UT Humpolec)

SOKOL LÍPA
Proměňování šancí. To byla bolest v podzimních bojích fotbalistů Lípy. „Nebýt Hrdličky, tak jsme splakali nad výdělkem. Musíme se v tomto období zakončení hodně věnovat,“ říká lipský trenér Zdeněk Jungvirt. Ten počítá, že žádné příchody ani odchody v týmu neproběhnou. Neoblíbenou zimní přípravu začali hráči polykat už 4. ledna.

Zahájení přípravy: 4. 1.
Zápasy
5. 2. Habry, 15.00 (UT H. Brod)
9. 2. – 12. 2. herní soustředění
12. 2. Humpolec B, 14.00 (V)
19. 2. Lipnice, 16.00 (UT H. Brod)
3. 3. Dorost H. Brod, 12.00 (V)
17. 3. Mírovka, 16.15 (UT H. Brod)

TJ TIS
Na fyzickou kondici se hlavně chtějí zaměřit také v Tisu. „V těchto letech se už ti kluci ten fotbal nenaučí, oni ho už umějí,“ směje se kouč Tisu, Marek Kozlík. Ten počítá s návratem uzdraveného obránce Viktora Kučery a do přípravy počítá i s dorazovým ročníkem dorostenců. V hledáčku má dvě zvučná jména. Nepotvrzenou informací je, že jednou z posil by měl být brodský ostrostřelec Roman Zeman, který se chce v mateřském klubu věnovat jen práci ve výboru. „Určitě počítám s návratem z béčka mého bratra Míly Kozlíka, který mi slíbil, že mi ještě pomůže,“ řekl Kozlík.

Zahájení přípravy: 20. 1.
Zápasy
25. 2. Speřice, 16.00 (UT Humpolec)
3. 3. Habry, 18.00 (UT Humpolec)
10. 3. Šlapanov, 16.00 (UT Humpolec)
17. 3. Leština, 16.00 (D)

TJ SOKOL H. BOROVÁ
Už o uplynulém víkendu začaly galeje fotbalistům Borové. „Kluci měli výběh, ale jinak jsme spíše řešili problémy s kádrem. Na konečné vyšetření ohledně operací jde Chlubna, Radek Šrámek, Stejskal, Němec a Hošák. Jsou to lidi ze základního kádru, ale doufám, že se z toho do zahájení mistrovských soutěží nějak vykřesáme,“ doufá trenér Roman Brukner. Další nepříjemností pro borovského trenéra je čtyřzápasová absence gólmana Pavla Veselého. „Musíme na jaře hrát tak, abychom si nekryli zápasy s béčkem, odkud chceme gólmana využívat,“ dodal Brukner.

Zahájení přípravy: 8. 1.
Zápasy
19. 2. Svratka, 16.00 (UT Žďár)

SOKOL LUČICE
Po podzimní části chtěl u předposledního týmu tabulky skončit trenér Zdeněk Pecha. „Nakonec mě výbor ještě ukecal na jaro,“ prozradil Pecha. Jeho svěřenci začali polykat běžecké dávky v úterý 10. ledna. „Příprava bude určitě intenzivnější než loni. Dvakrát v týdnu se zaměříme na kondiční složku a v neděli na herní. Nyní bude záležet na hráčích, jak se k přípravě postaví a budou chtít makat na záchraně v I. B třídě,“ dodal lučický stratég. Lučickému vedení přislíbil pokračování Josef Beránek z Okrouhlice. Naopak se podle trenéra Pechy nepodařilo hostování Kubáta, který se vrací do Veselého Žďáru. „Dále mám v hledáčku Pavla Blažka ze Šmolov a budeme jednat v Herálci o návrat bratří Stojanů, aby pomohli svému mateřskému klubu k záchraně,“ řekl Pecha.

Zahájení přípravy: 10. 1.
Zápasy
25. 2. Dorost H. Brod, 12.15 (V)
3. 3. H. Brod B, 16.00 (V)
10. 3. Dolní Město, 18.00 (UT H. Brod)

TJ DLOUHÁ VES
Poslední tým B-třídní tabulky zahájí přípravu 18. ledna. Z hostování z Pohledu se vrátil Josef Lukačina, opačným směrem však pro změnu míří Šikner. V Mírovce by podle předsedy Jiřího Klementa měl zůstat Šimon a Chotěboř má zájem koupit Jana Kaplana. „Do přípravy se určitě zapojí dorostenci. Máme vyhlídnuté i nějaké hráče a rád bych přivedl i gólmana, ale to je dnes nedostatkové zboží,“ má jasno Klement.

Zahájení přípravy: 18. 1.
Zápasy
11. 2. dorost H. Brod, 10.15 (V)
3. 3. G. Jeníkov, 18.15 (UT H. Brod)
11. 3. Štoky, 13.30 (UT H. Brod)

FC CHOTĚBOŘ B
Včera zahájili přípravu na jarní boje i fotbalisté chotěbořské rezervy. Trenér Bronislav Smrček nachystal pro své svěřence ze začátku nabrání fyzické kondice a poté se chce po herních činnostech zaměřit na přechodovou fázi z obrany do útoku. „Budeme v přípravě zkoušet čtyři dorostence, z Jeřišna k nám přijde podpořit ofenzivu Vít Bělák a rád přivítám návrat Mudruňky a Haltufa z Nové Vsi u Chotěboře,“ vyjádřil přání Smrček.

Zahájení přípravy: 10. 1.
Zápasy
11. 2. Maleč, 17.00, (UT H. Brod)
18. 2. dorost Jihlava B, (V)