První tým vede okresní tabulku o pět bodů před druhou Mírovkou a leštinské béčko je druhé ve třetí třídě s bodovou ztrátou na Novou Ves u Chotěboře.
„Umístění našich obou dospělých týmů je pro vedení oddílu milé překvapení,“ říká předseda Pavel Fiala.

Dnešní A-tým se podle leštinského předsedy začal tvořit okolo trenéra Miroslava Forejta ml. již v roce 2004, kdy ještě jako žákovský tým vyhrál titul přeborníka okresu. Tento úspěch si o rok zopakovali znovu a v sezoně 2008/09 na něj navázal v dorostenecké kategorii. Ale to nebylo vše. Po postupu do krajské dorostenecké I. A třídy získal titul vítěze skupiny.

„Tito kluci pokračují se svým trenérem i v kategorii dospělých a tato systematická práce se nám začíná zúročovat. A dělá nám radost, že to jsou všechno naši odchovanci,“ dodává Fiala. Nutno podotknout, že jejich vývoj mezi dospělými je teprve na začátku a podle Fialy se v oddíle žádné přehnané ambice nenosí. „Vždyť jejich věkový průměr v podzimních zápasech byl pod 21 let,“ zmiňuje Fiala.

Omlazení A-týmu se samozřejmě promítlo i do B-týmu, za který začali hrát právě hráči, kteří uvolnili místo mladším. Vzrostla tak konkurence a dostatečný počet hráčů. To má vliv i na postavení v tabulce po podzimní části.

Podle leštinského předsedy zůstanou oba kádry pohromadě, ale již se začalo pracovat na poli funkcionářském. „Získali jsme od nových sponzorů peníze, za což jsme udělali kompletní výměnu dresů s novým logem a tréninkové soupravy pro oba týmy dospělých. Nechceme ošidit ani diváky, pro které připravujeme výměnu laviček,“ nastínil plány leštinský předseda.

Nejvíce rušno po skončení podzimní části bylo v realizačním týmu u áčka. Tam si trenér Miroslav Forejt ml., asistent trenéra Jaroslav Karel a Milan Drahokoupil podal ruku s Abrahamem a vstoupili do klubu padesátníků.

Zimní příprava oddílu začala společně osmikilometrovým výběhem do okolních lesů již na Nový rok, což je v Leštině už čtyřicetiletá tradice. „Příprava bude pokračovat každou neděli až do zahájení přípravných zápasů,“ uzavřel Fiala.