Tehdejší trenér žáků Miroslav Forejt st. ji zařadil do tréninkového procesu. Po roce trénování, když touha hrát fotbal s kluky Michaelu neopouštěla, zašel za jejími rodiči. Tady však zpočátku mnoho pochopení nenašel a dalo mu hodně práce přesvědčit rodiče k podpisu přihlášky na registraci.

Leština je na Míšu pyšná

Přes počáteční rozpaky, že Michaela chce hrát fotbal v našem žákovském oddíle, rodiče nakonec svolili a nakonec trávila na fotbalovém hřišti veškerý volný čas. „Že to nebyl čas zbytečný, prokazovala v zápasech svými výkony na trávníku a právem se postupem času stala kapitánkou našeho žákovského týmu,“ říká předseda oddílu, Pavel Fiala.

V roce 2009 musela s fotbalem v Leštině skončit, protože pravidla jí nedovolila nastupovat s kluky v dorosteneckém věku.

Tehdy se s ní předseda Fiala loučil slovy: „Po celou dobu žákovského věku svým chováním a výkony byla příkladem pro ostatní kluky. Myslím, že jim bude chybět i jako kamarádka a věřím, že i ona se mezi nimi cítila dobře a bude jednou na tuhle dobu ráda vzpomínat.“ Čas pokročil a po roce, kdy pouze trénovala a snila svůj sen o dalších fotbalových úspěších, se od sezony 2010/2011 upsala na hostování v ženském třetiligovém celku Sparty Kutná Hora. Za pouhý rok účinkování v tomto celku se stala 17 letá studentka gymnázia ve Světlé n. Sázavou jeho nepostradatelnou součástí. O jejích kvalitách svědčí i to, že již po prvních pěti zápasech v podzimní části sezony 2010/2011 dostala tato talentovaná a poctivá hráčka nabídku k dalšímu fotbalovému růstu v pražské Slavii. „Tato nabídka by zcela jistě změnila celý její dosavadní život, ale na to si zatím netroufla,“ dodal Fiala.

Od jarní části sezony se Míša rozhodla pro další posun v kariéře a podepsala hostování do nově vzniklého a ambicemi nabitého oddílu ženské kopané v Čáslavi, kde fyzickou kondici nabírá pod dohledem legendy naší atletiky, Jarmily Kratochvílové. Za výbornou reprezentaci leštinského fotbalu bylo Michaele z úst předsedy Pavla Fialy poděkováno.