„Chci Brodu pomoci, změnilo se tady vedení, ve kterém mám kamarády. Navíc konečně nebudu muset nikam dojíždět, což mi vyhovuje,“ řekl dvaatřicetiletý Sláma.

Exligový krajní záložník, či obránce strávil podzim v Rakousku. „Z toho angažmá jsem dost znechucený. Špatný tým, minimální snaha něco zlepšit. Nejednou se stalo, že mi před tréninkem zavolali, abych nejezdil, že se nesešli. Bylo to pro mě velké zklamání. To, že tam byly vcelku slušné peníze, nezastírám, ale jenom to nestačí. Řekl jsem si, že ze sebe nebudu jezdit dělat víte co,“ ohlíží se za nepříjemnou zkušeností.

Přesto budí překvapení, že nedal přednost Staré Říši, za kterou před odchodem do Rakouska hrál a která nyní usiluje o postup do divize. „Nabídka vrátit se tam byla. S panem Nedvědem (předseda FSC Stará Říše – pozn. redakce) jsem měl i sezení, ale já teď prostě chci minimálně jaro hrát za Brod, což respektoval,“ vysvětluje Sláma.

Velkou roli hrál i již zmíněný fakt – cestování. „Ani do Staré Říše to z Havlíčkova Brodu není kousek,“ vysvětluje. Sláma za havlíčkobrodský Slovan naposledy hrál v roce 1994, kdy se jako dorostenec přes FK AS Pardubice dostal do tehdejší třetiligové Jihlavy, se kterou na přelomu nového tisíciletí vybojoval postup do druhé ligy. V roce 2002 se pak stal na dlouhou dobu nejdražším fotbalistou v historii FC Vysočina, když ho koupila pražská Slavia.
Následovala angažmá například v Blšanech, Hradci Králové, v kyperské MEAP Nicosii, Sokolově, Lučenci a znovu v Jihlavě.

V současné době patří Sláma prvoligovému Hradci Králové, odkud vždy hostuje. Od roku 2010 to bylo ve Staré Říši. Nyní bude stejnou formou působit v Havlíčkově Brodě. „Pořád administrativně spadám pod Hradec,“ potvrzuje.

V omlazeném kádru Slovanu půjde o nejstaršího hráče. „Navíc tady tak tři čtvrtě týmu vůbec neznám, ale jsou to mladí kluci, kteří na sobě pracují. Už se těším, že si zase v kabině pokecám česky,“ dodal Sláma s úsměvem.