Trenér prvního týmu tabulky I. A třídy, František Polák si připravil plán zimní přípravy se čtyřmi tréninkovými jednotkami týdně (úterý, středa, pátek a neděle), při kterých využívá především umělou trávu doma ve Světlé v Komenského ulici, a v pátek bude mužstvo trénovat na větším hřišti s umělým povrchem pod světly v Habrech.

„Nejsem zastáncem dlouhých výběhů, při trénincích na umělé trávě se snažím, aby měli hráči co nejvíce cvičení s míčem. Já jsem výběhy něměl rád ani jako hráč, proto to nechci ani po svých hráčích,“ vysvětlil světelský lodivod František Polák a dodal: „V současné době, kdy panují silné mrazy a my trénujeme vždy v podvečerních hodinách, jsem kluky raději zahnal do tělocvičny a do posilovny. Trénovat v těchto mrazech venku by bylo nejjednodušší cestou k tomu, aby si hráči něco uhnali, a já je potřebuji mít zdravé, abychom do jara stihli absolvovat co největší objem přípravy,“ svěřuje se Polák.

Novinkou letošního přípravného období světelských fotbalistů jsou regenerace. Po dvou po sobě jdoucích tréninkových jednotkách úterý, středa, kdy toho mají hráči dost, navštěvují po středečním programu regenerační linku Sportovního centra v Pěšinkách, „Tam nám všemožně vychází vstříc a co je zajímavé, hráči si regeneraci hradí sami ze své kapsy,“ pochvaluje si světelský lodivod. První herní test absolvuje mužstvo lídra tabulky I. A třídy v neděli 12. února proti mužstvu krajského přeboru Dekoře Ždírec na umělé trávě v Havlíčkově Brodě. Potom hráče čeká od 16. února krátké čtyřdenní soustředění ve Vlašimi, kde již při loňské návštěvě našli vynikající podmínky.

„Po návratu z Vlašimi se především zaměříme na vytrvalostní rychlost,“ prozrazuje své plány trenér Polák. Další přípravná utkání na mužstvo čekají až v březnu. 4. 3. ve Žďáře nad Sázavou s B-týmem Žďáru, který hraje druhou skupinu I. A třídy, dále je naplánováno utkání na pátek 9. března proti druhému týmu tabulky B skupiny I. A třídy TJ Ježek Rantířov a generálkou před jarním startem by měl být zápas proti Slovanu Havlíčkův Brod v sobotu 17. března, potom již přijde první jarní mistrák, když Polákovi svěřenci pojedou 24. března k derby utkání do sousední Ledče.

Během zimní přestávky dojde v mužstvu k jediné hráčské změně, z Dolního Města se vrací dvacetiletý Jan Bartl, který před lety ve Světlé s fotbalem začínal.

Jiří Víšek, Petr Veselka