Pokud pomineme dvě dvojice, beachvolejbalové mistry světa Perušiče se Schweinerem a sedminásobné grandslamové šampionky Krejčíkovou se Siniakovou, je v desítce nejlepších sportovců jediný zástupce kolektivní hry – hokejista David Pastrňák.

Havlíčkobrodský rodák, odchovanec místního Slovanu a fotbalový reprezentační kapitán Tomáš Souček se umístil po prvním kole hlasování sportovních novinářů na dvanáctém místě. Mimochodem, za jedenáctým jihlavským rodákem Lukášem Krpálkem a před třináctou žďárskou Martinou Sáblíkovou.

Sportovní kalendář Vysočiny pro rok 2024.
Sportovci září v unikátním kalendáři: Sáblíková s mazlíčkem, Ujčík na motorce

Opomněli hlasující žurnalisté Součka oprávněně? Podle předsedy Součkova mateřského klubu Pavla Mazánka neměl mezi elitou chybět: „Za mě osobně by tam Tomáš měl být. Nemám sice takový přehled o ostatních sportech, takže odpovědět fundovaně je pro mě těžké. Ale jako kapitán reprezentačního týmu nejsledovanějšího sportu v zemi určitě mezi nejlepších deset patří.“

Jaký máte názor na verdikt sportovních novinářů o Tomáši Součkovi vy? Vyjádřete se v naší anketě.

Hlasovat můžete do páteční půlnoci. Své názory případně připomínky či podněty k anketě Sportovec roku zasílejte na adresu sport.jihlavsky@vlmedia.cz.