KRAJSKÝ PŘEBOR
H. BROD – SAPELI POLNÁ (NE, 16.30)
Devět bodů. Ty si přál brodský trenér Karel Kolesa před šňůrou tří domácích zápasů. „Rádi bychom z těchto zápasů získali devět bodů a byli v klidu, co se týče záchrany," přál si Kolesa.

Toto přání mu bohužel jeho svěřenci nenaplní, protože hned v prvním zápase s Okříšky uhráli pouze bezbrankovou remízu. Zápas nevyšel stoperské dvojici Novotný, Nechvátal a jen díky neschopnosti hostujících útočníků si nevezli hosté domů tři body. Šance byly i na druhé straně. Především příležitosti Hejkala, Vacka a Šimoníčka po gólu přímo volaly.

„Když nedáme góly, nemůžeme vyhrát. Pak si v závěru ještě vybíjejí hráči frustraci zcela zbytečně tam, kde nemají," zlobil se brodský kouč. Jiné kafe už byl zápas s Moravskými Budějovicemi, ve kterém brodští hráči předvedli pěkný moderní křídelní fotbal, kdy nejlepší hráč na hřišti, Radek Sláma, své spoluhráče centry do vápna dobře zásoboval.

To, co se nepovedlo Michalu Vackovi proti gólmanovi Okříšek Fialovi (vychytal mu samostatný únik – pozn. autora), se povedlo proti budějovickému Kloudovi, kterému udělal kliku a poslal míč do opuštěné svatyně.

Předtím měl ještě gólovku na hlavě Kunc, ale Klouda předvedl ligový zákrok. Tento zápas hodně připomínat ten, který Slovan předvedl proti Žirovnici (6:1).

Po přestávce se ještě prosadil pěknou střelou Berky a nádherně zahraným trestným kopem Šimoníček. Brankář Koudelka, který nahradil zraněného Kučírka (výron v kotníku – pozn. autora) přišel o druhou vychytanou nulu až dvě minuty před koncem z pokutového kopu.

„Výsledek je pro nás dobrý, ale s výkonem jsem spokojený nebyl. Neproměňujeme šance a do 72. minuty jsme se třepali o výsledek. Mladí kluci jsou v zakončení příliš zbrklí," má jasno Kolesa.

Nyní čeká na brodské hráče nováček soutěže, Sapeli Polná, která je na pátém místě tabulky. Supeři mají co oplácet, protože na podzim Slovanisté prohráli ve Stáji 2:0. „Jsme samozřejmě s výsledky spokojeni a do Brodu pojedeme úplně v klidu. Bohužel máme zraněného Baráka s Černým a navíc bude chybět Morkus, který musel služebně do Francie. Oproti podzimu má Brod v týmu Radka Slámu, který hru diriguje. Budu spokojen i s bodem," nechal se slyšet trenér Sapeli Polné, Jan Chramosta.

Polná navíc začala na jaře vyhrávat i na hřištích soupeřů. Kde vidí příčiny této změny polenský trenér?
„Na podzim jsme, myslím, zaplatili nováčkovskou daň. Nyní proměňujeme šance a máme samozřejmě i štěstí," přiznává Chramosta a dodává: „V Brodě se určitě bude hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejkové situace."

I brodský trenér si je vědom dobré formy soupeře. „Soupeř může k nám přijet úplně v klidu. Mají nebezpečné a zkušené hráče jako Barák, Špendlíček, Morkus nebo Rychtecký. Musíme si na ně dát velký pozor. Samozřejmě chceme získat jakékoliv vítězství," dodal Kolesa.

Předpokládané sestavy:
FC Slovan Havlíčkův Brod: Koudelka – Bláha, Novotný, Nechvátal, Hejkal – Sláma, Kunc, Berky, Lacina – Vacek, Petřík. Trenér: Karel Kolesa.
Sapeli Polná: Koubek – Tržil, Reiterman, Černý, Barák – Zamazal, Brnický, Fišer, Vacek – Rychtecký, Klimeš. Trenér: Jan Chramosta.
Rozhodčí: Petr – Tesař, Čech.