Od té doby svěřenci Romana Bruknera s tímto soupeřem tápou, nejenže nezískávají body, ale nedaří se jim ani gólově prosadit.

O tom se přesvědčili i tuto sobotu, když si připsali na konto porážku 1:0. „Byl to náš nejhorší podzimní výkon. Přesto jsme si šance vypracovali, ale nedokázali jsme je proměnit. Jejich říz na Lančariče jim prostě vychází, i když tentokrát jsme si gól prakticky dali sami," řekl k zápasu borovský trenér.

Nepohledný fotbal rozhodla až 65. minuta. Domácí rozehráli trestný kop z půlky hřiště, gólman Vymetal míč nešťastně vyboxoval do zad lučického Beránka, a ten skončil v síti.

V závěru se červenalo

„Čtyři hráči nastoupili se šrámy a na hřišti to bylo vidět. Museli jsme hrát ze zabezpečené obrany. Naše taktika nakonec slavila úspěch. S Borovou nemůžeme hrát otevřený fotbal," měl jasno lučický Pecha a dodal: „Borová hrála velmi kvalitně, ale do větších šancí jsme je nepouštěli. Svoji střeleckou nemohoucnost si vylívali zbytečně na rozhodčí Křížové."

Ta ještě v poslední minutě rozdala po červené kartě na každé straně. Domácího Zemana za faul zezadu a borovského Jaroslava Veselého za oplácení. „Se slovy pana Pechy k rozhodčí nesouhlasím, ale dále to komentovat nebudu," řekl Brukner. Smutný byl po zápase i hostující obránce Jakub Janáček.: „Bohužel jsme se vůbec nedostali k naší hře, úroveň zápasu byla z obou stran doslova tragická a my se přizpůsobili nakopávané hře domácích.  Největším problémem byl náš malý důraz ve hře dopředu."

Lučice se po výhře dostala na třetí místo v tabulce a svoje postavení bude chtít obhájit v následujícím derby v Mírovce, která odjela poražena z Habrů 2:0. V domácím si budou chtít udobřit věrné diváky, takže oba týmy mají o motivaci postaráno.

Lučice     -     H. Borová         1   :   0

Gól: 65. Beránek. Rozhodčí: Křížová. ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (90. Zeman – 90. J. Veselý). Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Lučice: Svoboda – Pecha, Pavlík, P. Lančarič, Mazuch – Herman, Nedoma (78. J. Doležal), Beránek, Jonáš (85. M. Doležal) – M. Lančarič, Zeman.

H. Borová: Vymetal – Hospodka, J. Veselý, Blažek, L. Kučera – P. Kučera, Němec (27. Janáček), Z. Frühbauer, Chlubna (46. Tonar) – P. Veselý, Rakušan (84. A. Frühbauer).