Bitva o druhé místo vítěze neměla

Žďár nad Sázavou/Pelhřimov - Los 12. kola divize D si s týmy zalaškoval, a tak se konala dvě derby. Ve Žďáře domácí v boji o druhé místo hostili Třebíč a po remíze 1:1 si oba týmy o jednu příčku pohoršily. Předstihlo je Slovácko B.

26.10.2009

Důraz se od žďárského útočníka Jana Karáska (v pruhovaném dresu) očekává. Pocítil to i jeho bývalý spoluhráč Jan Flekal.Foto: Deník/ Libor Plíhal

ŽĎÁR N. S. – TŘEBÍČ 1:1

Oba týmy se v úvodu představily tutovkami. Nejprve postupoval na Pospíchala Baláž, ale žďárský gólman tvrdou střelu zblízka vykryl. Na druhé straně mohl svého bývalého spoluhráče Beera překonat Karásek, ovšem z ideální pozice netrefil branku.

Třebíč dostal do vedení kuriózní gól. Po straně utekl Durajka, naservíroval míč Řezáčovi, který ve skluzu trefil tyč. Míč se poté odrazil k nikým neatakovanému Heidemu a ten jej nepochopitelně napálil do vlastní sítě.

Vyložené šance byly k vidění i po přestávce. Po hodině hry musel Beer likvidovat sólo Karáska. Na druhé straně se do míče opřel Baláž a Pospíchal jeho skákavou střelu bravurně vytáhl. Domácí se poté nastěhovali před branku Třebíče. Chmelíkovi se ještě Beera překonat nepodařilo.

Vše napravil šest minut před koncem Bratršovský, který se po centru trefil přesně hlavou a vyrovnal. To Žďár ještě více nakoplo. Třebíčský gólman musel poté vyškrábnout nad břevno bombu Vomely. Otočit zápas mohl po Chmelíkově akci Bureš, ale Beerovu branku těsně minul.

Góly: 84. Bratršovský – 23. vlastní Heide. Rozhodčí: Ogrodník. ŽK: 0:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Žďár n. S.: Pospíchal – Heide, Šindelka, Suský (75. Sysel), Vomela – Malínek, Bratršovský, Otoupalík, Bureš – Chmelík, Karásek (69. Mašek). Třebíč: Beer – Komínek, Dvořák, Kopeček, Vejmelka – Baláž, Durajka (78. Malev), Pacholík, Flekal – Mir. Řezáč (46. Linhart), Florián (61. Pospíchal).

PELHŘIMOV – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:0

Vysočinské derby nabídlo lepší fotbal v prvním poločase. Domácí začali svižně a už v 7. minutě šli do vedení. Smrčka rychle rozehrál aut, únik Lišky sice hosté ještě zastavili, ale míč se dostal ke Krtkovi, který výstavní střelou trefil šibenici. Domácí přidali pojistku těsně před odchodem do kabin. To se po kolmé přihrávce řítil do šance Čihák, ještě před vápnem byl brankářem Chalupou sražen, za což zraněný strážce svatyně Velkého Meziříčí uviděl červenou kartu. Z trestného kopu pak Krtek překonal náhradníka Simandla.

Ve druhém poločase upadla hra do podprůměru. Hosté se do větší šance nedostali a Pelhřimovští ztroskotávali na nepřesné kombinaci. Šanci pohnout se skóre si vytvořili chvíli před koncem, kdy šli do přečíslení tři na jednoho, ale centr Čiháka neposkytl Krtkovi dostatek prostoru ke kvalitnímu zakončení.

„Podali jsme jednoznačně nejhorší výkon podzimu. Krtek naštěstí dvěmi přesnými střelami rozhodl o tom, že jsme získali tři body,“ shrnul utkání trenér domácích Jiří Cerhan. Ke spokojenosti měl daleko i kouč hostů Milan Volf: „O lepší výsledek jsme se připravili vlastní pasivitou. Utkání rozhodla branka do šatny spojená s červenou kartou pro Chalupu. Ten po těžké srážce s domácím hráčem musí ještě na vyšetření do nemocnice.“

Góly: 7. a 45. Krtek. Rozhodčí: Skřížecký. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (45. Chalupa). Diváci: 270. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Moravec – Máca, Vacek, Kocián, Smrčka – Fišer (59. Pikl), Niederle, Nepovím, Čihák (81. Regásek) – Liška, Krtek (88. Kmoch). Velké Meziříčí: Chalupa – Z. Mucha, P. Mucha, Brychta, Krejčí – Dufek (80. Berka), Krátký, Pokorný, Netrda – Beran (71. Novák), Kratochvíl (45. Simandl).

Autor: Ondrej Dudáš

26.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Havlíčkův Brod – Povedený návrat. Hokejový útočník Lukáš Endál, stejně jako v loňské sezoně, pohostinsky nastoupil za Slavii Praha ve WSM lize. Hráč Havlíčkova Brodu podal v utkání skvělý výkon a především jeho zásluhou sešívaní ve šlágru kola porazili České Budějovice 2:1.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Havlíčkobrodsko - Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky do obchodních řetězců v Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu!

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.