Fotbalisté Přibyslavi se pokusí zastavit zárodek případné rodící se krize. Dvakrát za sebou odcházeli se svěšenými hlavami, v obou případech však na hřišti soupeře. Bylo to ale s vědomím, že bodovat mohli. To platí zejména v případě nedělního duelu ve Stáji, kde prohráli se Sapeli Janovice 3:1.

„Herně jsme měli navrch, drželi míč, relativně i ubránili střelce Padrnose. Jenže soupeř proměnil všechny šance, do kterých jsme ho pustili. Byli jsme však potrestáni v účelnosti a produktivitě hry," posteskl si trenér Radek Havlíček.

Od Humpolce však očekává úplně jiný fotbal. Nehledě na to, že jednomu z favoritů krajského přeboru vstup do soutěže nevyšel. „Humpolec je totiž kvalitativně úplně nikde jinde než Sapeli. Janovice hrály fotbal bez zálohy, míč šel rychle z obrany na hrotové hráče. Věděli jsme, že musíme pohlídat Padrnose. Teď také bude stěžejní vymazat opory soupeře, ale bude to úplně něco jiného."

Jména, u kterých má poznamenaný vykřičník, uvedl bez okolků. „Pikl a Tomovič. Rozhodli zápas se Žirovnicí, jsou to kvalitní fotbalisté, kteří hráli ve vyšších soutěžích."

Prešovský beton však prý z přibyslavské strany nehrozí. „Dobře známe sílu Humpolce a jiná cesta než soustředit se na vlastní hru k úspěchu nepovede."

Po šťastném, ale zaslouženém vítězství nad Žirovnicí vládne pod Orlíkem dobrá nálada a trenér Ján Kubík se netají dalším tříbodovým cílem.

„Z každého zápasu chci tři body, to je můj cíl pokaždé. Přibyslav má dobrý a hodně pracovitý tým, který bude na menším hřišti nepříjemným protivníkem, ale pokud se chceme posouvat tabulkou vzhůru, musíme vozit body zvenku. Potřebné fotbalové kvality na to máme," nepochybuje trenér Ján Kubík. Ve srovnání s nedělním zápasem asi dojde k minimálním změnám v sestavě. Pracovně zaneprázdněný je Nermut, ale ten v duelu se Žirovnicí seděl jen na lavičce. „Uvidím na tréninku, jestli se neobjeví nějaké zdravotní problémy. Jsem zvědavý hlavně na Paťhu, kterého jsem střídal kvůli tomu, že ho braly křeče. Přece jen toho ještě tolik nenatrénoval," říká Kubík.

Ten nějakou rotaci sestavy se snahou rozložit síly na větší skupinu hráčů nechystá. „Potřebuji, aby se nám sestava trochu ustálila. Nemohu dělat změny pro každý zápas. Navíc v neděli jsem nechal na lavičce Alenku s Prokopem, takže jsem už určité změny udělal," vysvětlil.

Zápas začíná úderem sedmnácté hodiny. Humpolec jde do něj z pozice osmého celku tabulky, Přibyslavi patří devátá příčka. Oba sokové získali v pěti duelech sedm bodů.