Na jaře vlastně oba týmy bodovaly vždy po tomto výsledku. Domácí už třikrát, hostující Tatran podruhé.

„Proti Hodonínu a Staré Říši jsme bod brali, tentokrát je to ale málo," štvalo žďárského záložníka Lukáše Jurnečku.

„Remízu bereme, Žďáru jsme nabídli vedení a pak museli dotahovat. Domácí navíc mají nebezpečné standardky, kterých jsme jim nabídli až moc," řekl ždírecký trenér Miroslav Plíšek.

Právě standardní situace v podobě rohu dostala FC Žďas do vedení. V prvním poločase už za stavu 1:0 navíc zahodil obrovskou šanci na navýšení náskoku Jurnečka, když byl sám před Pometlem a mohl si vybírat, kam míč pošle. Místo toho otálel s obstřelem a na poslední chvíli trefil jen vnější tyč. „Zaváhal jsem, měl jsem to napálit o vteřinu dřív, pak už bylo pozdě," přiznal krajní záložník, který se po ždíreckém vyrovnání přesunul do obrany.

I tak měl v závěru znovu velkou šanci, před branku ho vyslal Mašek, ale ani tentokrát se mezi tři tyče netrefil.

„To už mě braly křeče a pořádně jsem na míč nedosáhl," přiznal.

Vynucená střídání

Ještě výraznějším zdravotním komplikacím musel čelit Ždírec. Už po dvanácti minutách skončil zápas pro středopolaře Kamila Štukhejla, na nosítkách musel být po hodině hry odnesen pravý bek Lukáš Mrázek.

„Krátce poté se nám podařilo vyrovnat, stačila razance na půlce, jeden pořádný tlak, míč do vápna a bylo to. Právě tyhle věci se nám ale poslední dobou nedaří. Po našem gólu jsme pochopitelně i s ohledem na ta dvě zranění museli změnit způsob hry a už nebyla síla na to otáčet zápas," podotkl Plíšek.

Zisk dvou bodů ze tří zápasů pochopitelně pro ždíreckého kouče úspěšný vstup do jara neznamená.

„V každém z těch utkání jsme inkasovali jako první, navíc zbytečně a musíme pak dotahovat," řekl kouč aktuálně dvanáctého celku soutěže.

Naopak Žďár druhý zápas po sobě o vedení přišel a na předposlední sestupové příčce ztrácí na záchranu tři body. „Tentokrát to mrzí o dost víc, vždyť jsme dali tři tyčky, je to škoda," krčil rameny Jurnečka. Sám zatím nespekuluje, jaký tým dostat pod sebe. „Těžko říct, divize je hrozně vyrovnaná, ještě může být všechno jinak," dodal.