Boj o čelo tabulky zvládl lépe Havlíčkův Brod

Havlíčkobrodsko – Havlíčkobrodské béčko přivítalo na domácí půdě v rámci sedmého kola I.A třídy Speřice.

22.9.2014

Penalta rozhodla utkání mezi Leštinou a Havlíčkovou Borovou. Domácí dvě minuty před koncem utkání zbytečně faulovali v pokutovém území a jejich chybu s přehledem potrestal Šrámek. Foto: Ivo Havlík

Tyto týmy si to rozdali o první místo v tabulce. Domácí rozstříleli soupeře 4:0.

H. BROD B – SPEŘICE 4:0
První poločas začali lépe domácí, kteří se hned v 8. minutě dostali do šance, ale Novotný mířil pouze do brankáře. Poté svojí šanci zahodil Teplan. Radovat se Brod mohl až ve 28. minutě, Teplan dorážel střelu Hübnera. Brod pak ještě zahodil dvě šance. Po změně stran už soupeř pouze bránil a domácí toho dokázali využít. Z jejich tlaku těžil opět Teplan, který dostal krásnou přihrávku od Haláka. Pak výjimečně zahrozili hosté, Ganobjak nejdřív střílel vedle a pak střelu Moravy nohou vyrazil Koudelka. To bylo z jejich strany vše, a tak Nechvátal ještě dvěma góly stvrdil vítězství domácích na 4:0.
Góly: 28. a 53. Teplan, 71. a 86. nechvátal. Rozhodčí: Holý. ŽK: 0:1. Poločas: 1:0. H. Brod B: Koudelka – Molák, Horák, Novotný, Svoboda – Halák (81. Hejkal), Kuchta (62. Fialka), Hübner, Tuhý – Nechvátal, Teplan (72. Báča).

LEŠTINA – H. BOROVÁ 1:2
Ze začátku zápasu si domácí vytvořili dvě šance, které ale nedali. Tak přišel trest. V patnácté minutě přiletěl dlouhý centr a důrazný Zdeněk Frühbauer otevřel skóre. Poté se hra vcelku vyrovnala a přicházeli šance, nešance na obou stranách. Leštině se podařilo vyrovnat pět minut před koncem, kdy se z pokutového kopu nemýlil Forejt. Jenže pak přišla hrubá chyba domácí obrany, která nesmyslně faulovala hostujícího hráče ve vápně a kopal se pokutový kop. Ten proměnil Šrámek.
Góly: 85. Forejt (PK) – 15. Z. Frühbauer, 88. Šrámek (PK). Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 0:4. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Leština: Novotný – Poul, Čáslavský, Karel, Proněk – Klaus (31. Bráník), Piskač, Forejt, Staněk – Aubrecht (56. Mišovic), Sobek. Havlíčkova Borová : Pavel Veselý – Hospodka, Blažek, J. Veselý, Kučera – Chlubna (75. Antl), Z. Frühbauer, Provazník, Havlíček – Petr Veselý (80. Rakušan), Šrámek (89. A. Frühabuer).

POHLED – PELHŘIMOV B 2:3
V prvním poločase fotbalově dominoval Pohled a do dvacáté minuty se ujal dvougólového vedení. Nejdříve v 5. minutě Slanař nahrál Moučkovi, míč se dostal ke Klementovi, který pěknou střelou otevřel skóre zápasu. Potom spálil šance hlavou Janďourek a Zychova střela byla zblokovaná. Po gólu volala i pumelice Michala Sobotky. Ve 25. minutě fauloval Meloun Hurdu a sám postižený snížil z pokutového kopu. Ještě před poločasem spálil další tutovku Zych, a to bylo potrestáno Zabloudilem střelou ze 40 metrů, na kterou Růžička nedosáhl – 2:2. Po přestávce už šla herní kvalita Pohledu dolů, hrálo se oboustranně bojovné utkání. Rozhodnutí přišlo čtvrt hodiny před konce, kdy Pohled příliš otevřel zadní vrátka, čehož z brejku tři na jednoho využil J. Kubík a dokonal dokonalý obrat.
Góly: 5. Klement, 20. Janďourek – 25. Hurda (PK), 36. Zabloudil, 76. J. Kubík. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 2:2. Pohled: Růžička – Meloun, M. Sobotka, Eis, L. Sobotka – Zych, Klement, Slanař, Venc – Moučka, Janďourek (79. Švec).

VĚŽNICE – HABRY 0:4
Věžnice ve stejné sestavě v minulém týdnu vyhrály překvapivě v Pacově, ale na tento výkon nedokázaly navázat. Už v páté minutě se po centru prosadil Kudláček. O devět minut později využil zaváhání Chalupníka s gólmanem Drahošem Bělák, který zvýšil na 0:2. Ještě do poločasu z brejkové situace zvyšoval na hrozivých 0:3 opět Bělák.

Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu. Nikdo z domácích hráčů se nedostal ani na průměr a Kudláček po samostatném úniku zvyšoval na konečných 0:4. „Podali jsme tragický a neomluvitelný výkon, navíc některým hráčům to je úplně jedno. Dnes jsem hodně naštvaný," říká věžnický předseda Bohuslav Chalupník.
Góly: 5. a 74. Kudláček, 14. a 35. Bělák. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:3. Věžnice: Drahoš – Smutný (32. Nápravník), Prokš, Havlíček, Fikejz – Mottl, Kölbl, Šimoníček, Chalupník – Šejstal, Laštovička. Habry: Krátký – Vavřička (76. Řezníček), Janouch, Klouček (70. Bártík), Kvanka – Michal, Stránský, Kudláček, Korel – Bělák (79. Dibelka), Vlček.

22.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
Tak si zatím stojí v tabulce okresního přeboru Golčův Jeníkov, který po jedenácti kolech posbíral 4 body.

Šmolovy jsou stále jediný neporažený tým

Slovan zabral, porazil Strání

Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě láká na nové autory

Havlíčkův Brod – Kulturní dům Ostrov v Havlíčkově Brodě opět ožije již 27. Podzimním knižním veletrhem, který nabídne nejen české a zahraniční tituly, ale také koncert tria Michala Pavlíčka s Bárou Basikovou.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

Vysočina – V 11. kole I. B třídě se o víkendu odehrály hned čtyři derby. Lípa porazila nováčka ze Starého Ranska, které tak zůstává blízko dna tabulky. Jednoznačný výsledek byl k vidění V Tisu, kde domácí padli 4:1 s Habry a ve Štokách, kde místní Sokol porazil Rozsochatec 6:1.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Vysočina – V 8. kole druhé ligy uspěli z vysočinských týmů pouze Bruslaři v derby s Pelhřimovem. Žďár padl v Klatovech, Moravské Budějovice přenechaly doma body Nymburku.