„Zápas se měl odehrát v sobotu v úřední začátek, ale vyhověli jsme žádosti Dobronína, aby se zápas odehrál v pátek," říká na úvod borovský obránce Jakub „Kadeřábek" Janáček.

Takový vstup do soutěže v Borové dlouho nepamatují. Po třech kolech mají plný počet bodů a vyhřívají se na druhém místě tabulky za nováčkem z Ledče nad Sázavou, který má pouze lepší skóre, které si „nahnal" doma proti Pacovu (5:1) a v Pohledu (6:2). Hostitel dnešního utkání začal novou sezonu nejtěsnější výhrou v domácím prostředí proti Kamenici nad Lipou. Stejný výsledek zopakoval i na hřišti Bedřichova a v posledním zápase díky skvělé druhé půli přehrál Pelhřimov B vysoko 4:1.

Nutno podotknout, že jim k tomu pomohli i „farmáři" ze Ždírce nad Doubravou Klimeš, Fikar, Votava a Slavík. „Máme dlouhodobě zraněné klíčové hráče ze základní sestavy. Vrátit do sestavy by se mohl už Jaroslav Veselý, ale zase na ni přibyl útočník Roman Provazník a zatím nevíme, jestli nám Ždírec někoho uvolní," vypočítává ztráty Janáček.

Oproti loňsku se vstup do soutěže podařil i Dobronínu, který doma porazil favorizované Speřice, tyto body potvrdil v Kamenici, ale překvapivě v posledním kole doma prohrál s Bedřichovem. „Velká síla Dobronína je ofenzivní činnost. Myslím si, že i když v loňské sezoně do posledního kola bojoval o záchranu, tak byl druhý nejproduktivnější tým v soutěži. Známé jsou střelecké schopnosti Tomáše Sedláčka a na jaře byl nebezpečný i Laňka," má jasno borovský obránce a dodává: „Abychom uspěli, tak se musíme vyvarovat chyb v rozehrávce a nepouštět soupeře do rychlých brejků. Rádi bychom navázali na druhý poločas s Pelhřimovem B, ve kterém jsme hráli důrazně vzadu, a dařil se nám rychlý přechod do útoku. Hrajeme doma, tak budeme hrát na tři body, ale třeba po průběhu utkání budeme spokojeni i s bodem."

Předpokládané sestavy

H. Borová: H. Borová: P. Veselý – Janáček, Votava, Šmíd, Němec – Fikar, Z. Frühbauer, P. Kučera, Blažek – Slavík, Klimeš.
Dobronín: Kotrba – Štefko, Smejkal, L. Sedláček, Pospíchal – Novotný, Cink, Mikšíček, Petruš – Laňka, T. Sedláček.

Začátek utkání: Pátek v 18.00
Podzim 2014: H. Borová – Dobronín 2:2
Jaro 2015: Dobronín – H. Borová 0:0