Borová doma smázla třetí Tis rozdílem třídy

Havlíčkobrodsko – V Ledči se blýská na lepší časy. Fotbalisté hrající I. B třídu po domácí výhře z minulého kola si vyšlápli na vedoucí Habry, které v jejich prostředí připravili o dva body.

7.4.2014

Smolařem byl v zápase s Herálcem útočník Mírovky Filip Valášek, která v zápase trefil tyč a ze tří kroků přestřelil branku. Foto: Ivo Havlík

Domácího prostředí nevyužila Lípa, ta prohrála s Horní Cerekví a Kožlí nestačilo na Jiřice.

MÍROVKA – HERÁLEC HB 2:0

V prvním poločase se hrál oboustranně nekvalitní fotbal. Do první šance se dostal hostující Dvořák, ale v dobré příležitosti minul. Potom Beděra zachraňoval nepovedenou malou domů a na druhé straně Michal Netopilík na zadní tyči minul. Po přestávce mohl vyřešil špatně situaci Němec, když místo přihrávky lépe postavenému spoluhráči střílel. V 65. minutě gólman Koubek vyrazil míč pouze na Ganobjaka a od něj se míš dostal do branky, domácí se tedy dostali do vedení vlastním gólem. O chvíli později rozhodl o osudu utkání Šimon, ten zvýšil na 2:0. Smolařem utkání byl Valášek, který nejdříve trefil tyč a potom ze tří metrů přestřelil branku. V závěru ho napodobil Němec, který pohrdnul pokutovým kopem.

Góly: 65. Vlastní, 72. Šimon. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 0:0. ŽK: 1:2. Diváci: 110. Mírovka: Beděra – Rásl, M. Netopilík, M. Semrád (84. T. Netopilík), Z. Semrád – Freundenreich (73. Kunášek), Švec, Šimon, Lacina – Němec, Valášek. Herálec: Koubek – M. Stojan, V. Ganobjak, L. Stojan, Paclík – Hrala, M. Dvořák (73. T. Dvořák), Král, Filipský – Bína, Pátek.

KOŽLÍ – JIŘICE 1:2

Po deseti minutách hry rozjásal domácí střelou k tyči Mikula. Když pak 20. minutě domácí gólman chytil penaltu, ve 35. minutě po závaru a urážce rozhodčího viděl červenou hostující Novák, vypadalo to, že Kožlí směřuje za výhrou. Jenže ve druhé půli jej hosté i v deseti přehráli a díky dvě trefám proti nedůrazné obraně brali všechny body.

Góly: 10. Mikula – 70. Sadský, 79. Jirků. Rozhodčí: Pulpán. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (35. Novák). Diváci: 110. Poločas: 1:0. Kožlí: Krajíček – Vladyka, Radoš (69. Stáníček), Brzoň, Žemlička (86. Dvořák) – Hofrichter, Kopic (80. Holeta), Mikula (60. Makovec), Pokorný – Janů, Matěna.

LÍPA – H. CEREKEV 1:2

Horní Cerekev se v Lípě ujala vedení ve 13. minutě díky gólu téměř z poloviny hřiště. Gólmana Vašáka nachytal střelou pod břevno Zelenka. Domácí si následně vytvořili tlak, ale v útoku byli bezzubí. Nepomohlo jim ani vyloučení hostujícího Suchého. I v deseti přidala Cerekev z brejku druhý gól a na její výhře už nic nezměnil ani střídající Antonín Kutlvašr.

Góly: 89. A. Kutlvašr – 13. Zelenka, 86. J. Chadim. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (44. Suchý). Diváci: 50. Poločas: 0:1. Lípa: Vašák, Souček, Prokš, Fejt, Havel (46. A. Kutlvašr) – Starý, Sláma, Kříž, Špinar – J. Kutlvašr, Prokš (82. Mareš).

HABRY – LEDEČ N. S. 1:1

Herně nadprůměrné utkání viděli diváci v Habrech. V první půli byli aktivnější hosté, kteří šli po rohu a dobrém zorientování Peška ve vápně do vedení.

Po přestávce se ale zlepšila hra domácí mužstva a brzy bylo srovnáno. Bártík nabídnul před prakticky odkrytou branku gólovou trefu Bělákovi. Bártík měl dvě minuty nato na kopačce i vítězný gól, ale neproměnil. Obě mužstva se tak rozešla smírně.

Góly: 51. Bělák – 39. Pešek. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 3:2. Diváci: 140. Poločas: 0:1. Habry: Novotný – Vrdský, Janouch, Michal, Bártík (88. Desentský) – Vavřička (46. Kvanka), Karel, Kudláček, Stránský – Bělák (86. Vlček), Holík (46. Příbramský). Ledeč n. S.: Bezděk – Hauser, Prchal, J. Gramer, F. Gramer (60. Martnínek) – Nepovím, Toula, Turek, Trpišovský – Voplakal, Pešek (67. Janovec).

LUČICE – HUMPOLEC B 2:1

Aktivní Lučici poslal do vedení Blažek, jenž lobem přehodil gólmana. Těsně před přestávkou mohl zvýšit útočník Lančarič, ale trefil jenom tyčku. Po přestávce přesto pojistku po rohovém kopu přidal Stojan. Humpolečtí dokázali následně snížit, když se k tyči trefil Kratochvíl, a v nastaveném čase málem vyrovnali.

Góly: 35. Blažek, 60. Stojan – 73. Kratochvíl. Rozhodčí: Burian. ŽK: 2:3. Diváci: 30. Poločas: 1:0. Lučice: Simandl – P. Lančarič, Pecha, Pavlík, Mazuch (70. Jiráček) – Jonáš (80. Nedoma), Beránek, Herman, Stojan – Blažek M. Lančarič.

H. BOROVÁ – TIS 3:0

Domácí začali utkání lépe, když v 18. minutě našel Fikar přihrávkou Němce, a ten otevřel skóre západu. O tři minuty později posadil Šrámek trestný kop na hlavu Blažka, a bylo to 2:0.

Hosté mohli snížit, ale brankář Pavel Veselý se překonat nenechal. Borová mohla přidat další góly, měla spoustu šancí, dokonce brankář Havel zlikvidoval v 60 minutě pokutový kop Šrámka. Domácí z brejku v poslední minutě přidali třetí branku.

Góly: 18. Němec, 21. Blažek. 90. Sklenář. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 2:0. H. Borová: Pavel Veselý – Janáček, Blažek, J. Veselý, L. Kučera – Sobotka (71. Chlubna), Němec (80. Sklenář), Frühbauer, P. Kučera – Šrámek, Fikar. Tis: Havel – Mišta, Kučera (65. Vala), Miřátský, Vacek – Krajiček (69. Sojka), Kozlík, Rosecký, J. Benák – Blažek (84. Benda), Bláha. Střídali: 65. Vala – Kučera, 69. Sojka – Krajíček, 84. Benda – Blažek.