V prvním kole doma podlehli Kožlí a na venkovní zápas odjížděli do Havlíčkovy Borové. Tam se sice už v 11. minutě ujali vedení gólem Dvořáka, ale během třinácti minut jim Borová nasázela tři branky a rozhodla o svém vítězství. Hosté hráli od 52. minuty přesilovky, kdy byl vyloučen borovský útočník Petr Veselý, ale ani to Herálci k lepšímu výsledku nepomohlo.

„Máme problémy s koncovkou. Už rok dáváme v zápasech buď jeden nebo žádný gól, a to na body nestačí. Mám vážné obavy, kde se až zastavíme," říká herálecký vedoucí mužstva Miroslav Bárta. Spokojený byl po zápase domácí obránce Jakub Janáček: „Pomohlo nám rychlé vyrovnání. V prvním poločase jsme byli nebezpečnějším týmem a po zásluze dali tři góly. Hosté nevyužili ani dlouhou přesilovku. Naše obrana na čele s gólmanem Vymetalem pracovala spolehlivě."

V dalším derby zápase nastoupilo Kožlí proti Tisu, na které dlouhodobě na svém hřišti neumí. Tentokrát bralo bod za výsledek 1:1. V 5. minutě poslal domácí do vedení Voplakal. Naději na tříbodový zisk si Kožlí drželo ještě dvanáct minut před koncem, ale potom Závorka z voleje nedal Chudobovi šanci.

Lípa se rychle oklepala

Tis byl na tom o něco lépe, ale zkušený Miloslav Kozlík kromě tutovky neproměnil pokutový kop, který mu Březina chytil. „Já výsledek hodnotím dobře. Nebyli jsme kompletní a na Tis se nám nedaří," řekl trenér Kožlí Miloš Březina. „Pro nás je to bod zvenku, takže jsem spokojený. Měli jsme na vítězství, nedali jsme penaltu, ale to se ve fotbale stává," měl jasno lodivod Tisu Petr Uhlíř.

Po debaklu v Ledči 4:1 si chtěli v domácím prostředí spravit chuť fotbalisté Lípy, na které čekaly Černovice. U toho soupeře na jaře hráli o bytí a nebytí v soutěži, ale dokázali tam přesvědčivě vyhrát 3:1 a výhru potvrdili i v neděli, kdy ještě přidali o gól navíc. „Hráli jsme rychlý útočný fotbal po křídlech a centrech do pokutového území. Tato hra se nám dařila a zaslouženě jsme vyhráli. Chválím všechny hráče za to, že se rychle dokázali oklepat po prohře v Ledči," byl spokojený lipský kouč Zdeněk Jungvirt.