Od začátku se hrálo atraktivní utkání, které nabídlo nejen devět branek, ale i mnoho šancí na obou stranách. Na gól se nečekalo dlouho a už ve druhé minutě rozvlnil síť za dobře chytajícím Čermákem Jaromír Vopršal.

O devět minut později bylo srovnáno, když se před Syberou prosadil Šuta. Do kabin šli přeci jen veseleji domácí, když se trefil druhý z bratrské dvojice, Matěj. „První poločas byl z naší strany výborný. Dvakrát jsme se prosadili a další šance nevyužili," řekl k prvnímu poločasu přibyslavský trenér Radek Havlíček.

Po přestávce béčko Velkého Meziříčí posílené o hráče z lavičky A-týmu, hru vyrovnalo a začalo být i produktivní. O vyrovnání se po sedmi minutách postaral D. Krčál. Gólová přetahovaná pokračovala i nadále. Domácí se radovali z druhé trefy Matěje Vopršala. Na jeho trefu odpověděl bývalý mládežník FC Vysočina Jihlava Vít Kratochvíl, který naposledy působil v německé regionální soutěži.

O minutu na to se nádherně trefil přibyslavský Miloš Krčál a Jaromír Vopršal dal v 77. minutě domácím rozhodující náskok z pokutového kopu, který byl nařízen za faul na Škachu. Na dvougólový náskok už hosté zareagovat nedokázali, podařilo se jim pouze snížit Šutou, rovněž z pokutového kopu.

„Diváci si přišli na své, my trenéři jsme byli na infarkt. Přijel k nám velmi kvalitní soupeř, který byl posílen o hráče z lavičky A-týmu. O ten jeden gól jsme byli lepší, tato výhra nás určitě morálně posune," má jasno Havlíček.

Pět obdržených branek musel skousnout meziříčský lodivod Libor Smejkal starší. Hlavní kouč třetiligové štiky soutěže, jehož tým dosud ještě neinkasoval, zaskakoval na lavičce rezervy za absentujícího trenéra Petra Munducha. „V celém zápase jsme jen dotahovali náskok domácích. V první půli byli o něco lepší, ve druhé už jsme převzali taktovku my, jenže hrubé chyby v zadních řadách nás vždy stáhly zase zpátky," uvedl Smejkal, jehož syn v červnu dovedl béčko do krajského přeboru. V něm však Meziříčí na výhru stále čeká. Pomýšlet mohlo v Přibyslavi alespoň na druhou remízu, protože pátý gól domácích byl podle Smejkala vymyšlený.

„Uznávám porážku, chyb jsme udělali moc, jen mě mrzí, že zkušený sudí Pojezný skočil na zcela zřetelný teatrální pád Škachy a pískl penaltu, která se nakonec ukázala být rozdílová. Měl jsem to velmi blízko a vše viděl," štvalo Smejkala.