I. A TŘÍDA, SKUPINA A
H. BROD B – DOBRONÍN (SOBOTA, 15.00)
Havlíčkobrodská rezerva odstartuje jarní sezonu A třídy na domácí půdě. V sobotu od 15 hodin na umělé trávě přivítá souseda v tabulce z Dobronína. Oba soupeře dělí pouhé tři body.

„Je před námi docela těžký zápas. Dobronín má ve svém kádru běhavé hráče a je nebezpečný především po stranách,“ upozornil na soupeřovy přednosti trenér Karel Pazderka, který by rád zopakoval tříbodový zisk z podzimu. To jeho svěřenci zvítězili 2:0.
Základní sestava je téměř jasná, ale… „Nevíme, co se ještě do soboty stane,“ upozornil Pazderka, který nemůže počítat se službami dvou zkušených hráčů, Pavla Kuchty a Romana Zemana. „Oba jsou zranění. Pavlův start na jaře je nejistý. Roman by se chtěl vrátit v zápase se Světlou,“ prozradil šéf lavičky Slovanu. „Potřebujeme někoho, kdo dokáže podržet balon buď ve středu zálohy, nebo v útoku. Ten nám prostě schází,“ dodal.

Soutěž je po podzimní části hodně vyrovnaná. Brodské béčko, které je na pátém místě, má jen o deset bodů víc než poslední Habry. Ovšem Karel Pazderka se rozhodně nebojí, že by se svým celkem soutěž nezachránil.

„Jaro sice bude hodně zajímavé, ale my rozhodně nechceme sestoupit a uděláme vše pro to, abychom udrželi soutěž i pro následující rok. Já se toho rozhodně nebojím,“ odvětil odhodlaně.

HABRY – PŘIBYSLAV (NEDĚLE, 15.00)
Poslední celek tabulky na rozjezd nečeká rozhodně nic jednoduchého. „To rozhodně ne, a to i vzhledem k podzimnímu výsledku,“ souhlasil trenér Habrů Jiří Černý, jehož celek v Přibyslavi prohrál vysoko 8:2.

Haberský tým však nechce dát svou kůži zadarmo. „Musíme se vyvarovat individuálních chyb a hlavně proměňovat šance, což nám na podzim dělalo trochu problém,“ prozradil možnost, jak vyzrát na papírového favorita, Černý. Ten by navíc měl počítat s kompletním kádrem. „Mám sice pár otazníků, ale měli bychom být kompletní,“ potvrdil.

Habry jsou v tabulce sice poslední, ale rozhodně neskládají zbraně. O záchranu se ještě chtějí poprat. „Máme před sebou ještě třináct zápasů. Věřím, že na konci nebudeme ti, kteří spadnou,“ doufá Černý.

Přibyslav je sice papírovým favoritem, ale trenér Ctibor Křepinský rozhodně soupeře nechce podcenit. „Rozhodně zápas nepovažuju za jednoznačný. Budeme to mít těžké. Soupeř, hraje doma a navíc určitě bude chtít po nevydařeném podzimu zabrat,“ uznal.
„Navíc nám se proti těmto soupeřům ze spodku tabulky hraje hůř, než s těmi, kteří jsou po fotbalové stránce lepší,“ dodal.
I proto bude přibyslavský lodivod spokojený s jakýmkoli bodovým ziskem. „I za remízu budu rád. Ovšem určitě tam nepojedeme bránit,“ upozornil Křepinský, který stejně jako jeho kolega bude moct počítat s plnou sestavou.

„Bude chybět akorát Matějka. Věřím, že i brankář Vít Prchal to zvládne, přece jen už nasbíral zkušenosti,“ uvědomuje si.
Přibyslav je po první polovině sezony se ziskem 28 bodů na třetím místě v těsném závěsu za Světlou a Chotěboří. Všechny tři celky od sebe dělí pouhý bod. Takže by SK mohl pomýšlet i na mety nejvyšší, o které se už několik let snaží.

„Nechci říkat, že chceme postoupit. Chceme šlapat prvním dvěma celkům na paty, ale  když se podaří postup, tak budeme rádi,“ nepředbíhá událostem Křepinský, který si také myslí, že se o všem bude rozhodovat až po půlce jarní části.
„Bylo by to tak dobré. Pak by byla soutěž atraktivnější i pro diváky a já bych byl rád,“ dodal s úsměvem.