Brodské béčko a Leština u soupeřů nadělovaly

Havlíčkobrodsko – Nic se nezměnilo na čele tabulky fotbalové I. A třídy.

1.6.2015

Citelně chyběl Věžnici útočník Jan Šimoníček v derby s H. Brodem B. Foto: Ivo Havlík

Rezerva brodského Slovanu vyhrála na hřišti Věžnice 5:0, Speřice získaly tři body nad Novým Rychnovem.

HABRY – LEŠTINA 0:4

V Habrech se vše podstatné odehrálo v prvních dvaadvaceti minutách, ve kterých domácí inkasovali čtyři góly. Už v sedmé minutě využil chyby haberské obrany Bráník. Potom hosté dvakrát mířili do šibenice a černé chvíle domácích zakončil Klaus. Po přestávce už Habry hru vyrovnaly, ale své šance proměnit nedokázaly. „Jsem z výsledku zklamaný, náš vstup do zápasu byl katastrofální," řekl haberský trenér Jiří Černý.
Góly: 7. Bráník, 15. Pajer, 16. Mišovic, 22. Klaus. Rozhodčí: Šetek. ŽK 1:0. Diváci: 140. Poločas: 0:4. Habry: Novotný – Vavřička, Janouch, Michal, Kvanka – Dibelka (46. Bělák), Karel, Desenský (46. Bártík), Stránský – Klouček, Melechovský. Leština: Neuvirt – T. Aubrecht, Čáslavský, Forejt, Prchal – Karel, Klaus, Piskač, Mišovic (67. Sobek) – Pajer (59. L. Aubrecht), Bráník (83. Poul).

DOBRONÍN – POHLED 5:2

Už ve 2. minutě domácí slavili. Se Smejkalem si narazil Tomáš Sedláček, který naservíroval míč před prázdnou branku Mackovi. Dobronínu poté pomohla trefa na 2:0. Bratrská spolupráce Lukáše a Tomáše Sedláčkových zafugovala bezvadně. A druhý jmenovaný si v závěru poločasu připravil pro soupeře hned dvojitý direkt. Ve 39. minutě zakombinovali Cink se Smejkalem a Tomáš Sedláček zvýšil na 3:0. Hned poté získal tentýž hráč balon a skrytou střelou, která se otřela o tyč, zkompletoval hattrick.

Po změně stran se Pohledu povedlo zadělat na menší drama, protože nehlídaný Venc byl neomylný a na 2:4 snížil v 52. minutě Pokorný, který proměnil penaltu po faulu Smejkala. Domácí pak přežili další dvě šance hostů a v závěru jejich důležitou výhru pojistil střelec sobotního odpoledne Tomáš Sedláček, který přeloboval bezmocného Růžičku.
Góly: 2. Macek, 18., 39., 40. a 86. T. Sedláček – 46. Venc, 52. Pokorný (PK). Rozhodčí: Novotný. ŽK: 5:2. Diváci: 50. Poločas 4:0. Pohled: Růžička – Siebenbürger, Eis, Bártík, Polák – Klement, Pokorný (75. Zich), Martin Sobotka (25. Venc), Michal Sobotka – Bříza, Freudenreich.

H. BOROVÁ – SLAVOJ POLNÁ B 3:1

Domácí se ujali vedení už v sedmnácté minutě, kdy hostující gólman Vavroušek zahrál rukou mimo vápno a z trestného kopu se přesně trefil Hospodka. Potom se podařilo vyrovnat Kovářovi, ale ještě do poločasu se po centru Janáčka prosadil Rakušan. Domácím se povedl i vstup do druhého poločasu, kdy se v jejím úvodu přesně trefil J. Chlubna. Potom ještě Havlíčková Borová zahodila dvě šance a na druhé straně za Jonákem zvonilo břevno.
Góly: 17. Hospodka, 44. Rakušan, 52. J. Chlubna – 38. Kovář. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1. H. Borová: Jonák – A. Frühbauer, Blažek (10. A. Chlubna), J. Veselý, L. Kučera – Janáček, Z. Frühbauer, P. Kučera, J. Chlubna – Hospodka (25. Antl), Rakušan (79. Fikar).

VĚŽNICE – H. BROD B 0:5

Favorizovanou rezervu brodského Slovanu uklidnil už v šesté minutě Hejkal. Když zvyšoval Berky na 2:0, bylo už prakticky o zápase rozhodnuto. Po přestávce si svěřenci Martina Křišťála s chutí zastříleli a utekli až na 5:0. „Brod byl ve všem lepší a zaslouženě u nás vyhrál. Myslím, že už můžu Brodu pogratulovat k postupu do kraje. Tentokrát vysoká tráva vadila nám," řekl věžnický předseda Bohuslav Chalupník.
Góly: 6. Hejkal, 53. a 70. Hejkal, 21. Berky, 75. Prchal. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Věžnice: Šrámek – Smutný, Krupička (50. A. Drahoš), Kölbl (64. Novotný), Fikejz – Mottl, Kocourek, Dymáček (50. Prokeš), Chalupník – Šejstal, Pertlíček. H. Brod B: Rezničenko – Novotný, Halamka, Berky, Vendl – Bláha, Hübner, Halák (65. Udržal), Hejkal – Prchal, Horn (54. Báča).

1.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.