Ti na dálku bojují o postup se Speřicemi, které I. A třídu vyhrály v loňské sezoně, ale postupu se vzdaly. V podobné situaci jsou i letos, ale mají s rezervou Slovanu horší vzájemnou bilanci. V jarním vzájemném zápase vyhrál Havlíčkův Brod na hřišti Spěřic 1:0.

Přesto před posledním kole mají oba rivalové na kontě šestapadesát bodů. Proto se dalo i očekávat, že se jejich zápasy budou hrát souběžně v jeden čas jak je to v těchto situacích zcela běžné, ale v tomto případě tomu tak není. Brodský Slovan se v Leštině představí v sobotu  od 14 hodin, Speřice v Pelhřimově až v neděli.

„Havlíčkův Brod za žádnou cenu nechtěl svůj zápas v Leštině hrát v neděli, tedy ve stejnou dobu, kdy je na programu utkání Pelhřimov B – Speřice, které s ním na dálku bojují o postup do krajského přeboru. Obdrželi jsme i písemnou žádost, klub si je vědom, že se dřívějším odehráním znevýhodňuje, neboť Speřice budou znát výsledek jeho zápasu. I proto jsme Slovanu nakonec vyhověli," řekl předseda STK KFS Vysočina Pavel Pech.

Na zápas se těší v Leštině.

„Jde o zápas, ve kterém soupeři jde o postup, tak se soutěž nebude dohrávat v lehčím tempu. My na první týmy umíme, Speřicím jsme dali šest gólů a máme dobrou bilanci i s brodským béčkem. Na podzim jsme v Brodě remizovali 3:3 a v minulé sezoně u nás jsme je dokázali porazit. Samozřejmě k nám přijedou posíleni a největší nebezpečí čekám od Berkyho a útočníka Prchala. Rozhodne podle mě, kdo vstřelí první gól. Na jaře jsme pouze jednou doma vyhráli, tak se s fanoušky chceme rozloučit vítězně," řekl leštinský trenér David Hospodka.

Bude to určitě hodně bojovné utkání, což potvrdil i brodský trenér Martin Křišťál.

„Bojovnost bude určitě rozhodovat. Ač máme s Leštinou nepříznivou bilanci, tak věřím, že budeme mít dobře poskládané mužstvo, které si uvědomí, o co se hraje," má jasno brodský kouč.