I. A TŘÍDA – SKUPINA A
H. BROD B – LEDEČ N. S. 2:1
Ledečtí fotbalisté hrají na jaře o bytí a nebytí. Po katastrofálním podzimu musejí na jaře dohánět výsledky, aby je nepotkal sestup do I. B třídy. A na jaře přišly i výsledky.

Po remízách doma se Světlou a v Bedřichově, přišla výhra nad Speřicemi. Potom svěřenci Jana Lebrušky prohráli v důležitém zápase v Pohledu, a proto si chtěli dovézt nějaký bod z Brodu.

A blízko měli hned k bodům třem. Do vedení je dostal Klaus v jedenácté minutě, který využil zaváhání domácí obrany a špatného vyběhnutí gólmana Koudelky. Ten samý hráč mohl zvyšovat vedení Ledče po půl hodině hry. Opět dlouhý nakopnutý míč lízl hlavou, ale nemířil přesně. O pět minut později našel Gramer přesným centrem před brankou Pajera, ale ten proti Koudelkovi neuspěl. Poslední a asi největší šanci si hosté vypracovali v 64. minutě, když Ondřej Pajer unikal sám na Koudelku, ale těsně minul branku.

„Toto byl zlomový moment zápasu, kdybychom dali na 2:0, tak jsme zápas vyhráli," smutnil ledečský trenér Jan Lebruška.

Tyto neproměněné šance budou Ledeč dlouho mrzet, zákonitě totiž přišel trest. Hosté sice dlouho drželi vedení, ale v 79. minutě přišla první větší šance domácích. Na přesný centr Koblížka si naběhl Pártl a hlavou vyrovnal.

O minutu na to se k míči dostal Teplan, kterému první pokus gólman Vavřička vyrazil, ale míč se vrátil opět k důraznému Teplanovi, a ten se postaral o otočení skóre zápasu – 2:1.

Tento stav už vydržel až do konce utkání. „Rozhodly naše neproměněné šance, víc k tomu není co dodat," kroutil hlavou Lebruška. Jeho protějšek Karel Pazderka byl po zápase samozřejmě spokojený.

„Tohle se hodnotí dobře. Sice první poločas byl z naší strany špatný. Po Koudelkově chybě jsme inkasovali, ale ve druhém poločase soupeř odpadl. Hru oživil i střídající Pavel Kuchta," řekl Pazderka.