Brodské béčko zvládlo divokou přestřelku

Havlíčkobrodsko – V I. A třídě se k záchraně přibližují fotbalisté brodského béčka, kteří vyhráli v Pohledu po divoké průběhu 5:3.

27.5.2013

Živí naději. Fotbalisté brodské rezervy si po výhře v Pohledu uchovali naději na záchranu v soutěži.Foto: Ivo Havlík

Naopak Ledeč inkasovala šest gólů v Kamenici.

ŠTOKY – SVĚTLÁ N. S. 2:3
Čekalo se, v jakém složení přijede už postupující Světlá. Ta nenechala nic náhodě a kromě Valenty přijela v plné palbě. Domácí se hned z první vážnější akce dostali do vedení. Po rohovém kopu Žily přesně hlavičkoval Stehlík. Vedení Štokům trvalo pouze dvě minuty. Po chybě Vodičky se míč dostal k pavlu Čuříkovi, který vyrovnal na 1:1. O jedenáct minut později opět chybovala domácí obrana a usnadnila Křikavcovi otočit výsledek – 1:2. Ve 36. minutě se vyznamenal gólman Uhlíř, ten bravurně zlikvidoval hlavičku Štrose. V poslední minutě prvního poločasu se v roli asistenta představil Loži, když posadil přesně míč na hlavu Aleše Dáni – 2:2. Po přestávce utekl obraně hostující Jelínek, který upravil na konečných 2:3. „Zápasu by asi více slušela remíza," řekl zklamaně vedoucí mužstva domácích Roman Gleisner.
Góly: 1. Stehlík, 45. A. Dáňa – 3. P. Čuřík, 14. Křikava, 52. Jelínek. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc, Havel, Stehlík – Kubík, A. Dáňa, J. Dáňa, P. Vodička (61. Kubát) – Žila, Lóži. Světlá n. S.: Adamec – Náděje, Rezek, Pohněval, Císař – Machala (76. Vodička), Jelínek, P. Čuřík, Dvořák – Štros (88. V. Čuřík), Křikava.

POHLED – H. BROD B 3:5
Zima a déšť zřejmě odradila větší návštěvu na očekávané derby. Hned po pár vteřinách dal Zimprich malou domů Soukalovi, ten podklouzl a Sobotka měl jednoduchou úlohu – 1:0. O chvilku později zvyšoval Slanař, ale gól mu pro ofsajd nebyl uznán. Potom během sedmnácti minut otočil vývoj zápasu Hejkal. Ve 36. minutě prostřelil Berky domácího gólmana, zvyšoval už na 1:3. Bojovný pohledský tým se nevzdával a ve 40. minutě prostřelil Soukala dobře hrající Freundenreich. Po přestávce přestřelka pokračovala. Nejdříve Krejdl umožnil skórovat Kuncovi – 2:4. V 65. minutě předvedl fotbalovou parádu Doležal, který přelomoval Soukala. Poslední slovo zápasu měl na straně hostí Kubát, který byl nejlepším hráčem na place.
Góly: 1. Sobotka, 40. Freundenreich, 65. Doležal – 11. a 28. Hejkal, 36. Berky, 48. Kunc, 68. Kubát. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 2:3. Pohled: Růžička – Eis, Polák (54. Moučka), Pospíchal, Sobotka – Freundenreich, Slanař, Klement, Doležal – Janďourek, Šnobl (58. Šikner). H. Brod B: Soukal – Vařejka, Halamka, Zimprich, Vrba – Hejkal, Kunc (75. Koblížek), Kubát, Polívka (82. Mišta) – Berky (80. Udržal), Krejdl.

VĚŽNICE – PELHŘIMOV B 1:3
Hosté se ujali vedení v šesté minutě, když centr zužitkoval Sládok. O šest minut později vyrovnal krásnou střelou z dálky Šimoníček. Potom domácí zahodili několik gólových příležitostí a ve 41. minutě je potrestal Hurda. Po příchodu z kabin byli hosté fotbalovější, ale z brejkových situací hrozili domácí. Bohužel jim, ale nevycházela koncovka. V 52. minutě utekl domácím obráncům Hurda, ve vápně byl faulován a sám postižený pokutový kop proměnil – 1:3. Věžnice se snažila s výsledkem něco udělat, ale jejich hra byla už křečovitá.
Góly: 12. Šimoníček – 6. Sládok, 41. a 52. Hurda (druhý z PK). Rozhodčí: Obršlík. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Věžnice: Šrámek – Kunc, Čurda, Chalupník, Kölbl – Staněk, Šimoníček, Havlíček, Prokeš (64. Neuvirt) – Šejstal, Bahounek.

SPEŘICE – HERÁLEC HB 5:3
Utkání začali lépe hosté a už v 6. minutě se ujali vedení po hlavičce M. Dvořáka. Domácí odpověděli rychle, o gól se postaral Štěpán a prakticky vzápětí proměnil penaltu Holoubek. Od této chvíle si Speřičtí připravovali jednu šanci za druhou, ale skórovat se podařilo až v závěru poločasu Holoubkovi z druhé panalty a Štěpánovi. Druhá půle začala, jak skončila první. Domácí několik šancí neproměnili a pak nepochopitelně přepustili hru soupeři, který snížil na rozdíl jediné branky. Z jejich pohledu naštěstí v 90. minutě pečetil zisk bodů Štěpán.
Góly: 9., 44. a 90. Štěpán, 12. a 42. Holoubek (oba PK) – 6. a 80. M. Dvořák, 63. Ganobjak. Rozhodčí: Porubka. ŽK: 5:4. Diváci: 150. Poločas: 4:1. Herálec HB: Koubek – Komůrka, Popela, Vrána, Stojan, Hrala (15. Filipský), Pátek, Ganobjak, Král, M. Dvořák, P. Dvořák.

KAMENICE N. L. – LEDEČ 6:0
Hlavně v prvním poločase to byla hra jen na jednu branku. Domácí produkovali pohledný a také účelný fotbal, hosté nevěděli kam dřív skočit. V 16. minutě otevřel skóre střelou k tyči P. Zahradník a Kameničtí se dostali do pohody.

Po půlhodině už vedli zásluhou Kašparce, Hadače a Dvořáka 4:0. Dvořák vzápětí střelou z úhlu zvýšil na 5:0 a po přestávce, když už domácí očividně ubrali z tempa, pečetil výsledek z otočky Kušta.
Góly: 16. P. Zahradník, 23. Kašparec, 26. D. Hadač, 31. a 34. Dvořák, 80. Kušta. Rozhodčí: Muller. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 5:0.  Ledeč n. S.: Výtiska – Prchal, Martinek, Janovec, Žemlička, Toula (55. Hauser), Gramer, Šenk (25. Miláček), Lebruška, Matěna (46. Staníček), Slavětínský.

SKUPINA B

PŘIBYSLAV – VRCHOVINA B 0:0
Do utkání vstoupili lépe domácí fotbalisté, ale bohužel se střelecky neprosadili. Krčál, Vopršal, a ani Flekal nedokázali dopravit balon do sítě. Za hosty trefil Košík hlavou pouze Holcmana. Po změně stran Přibyslav nebyla až tak aktivní a Vrchovina spoléhala na brejky a pozornou obranu. A dokonce dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Za domácí se blýskl pouze v 79.minutě Vopršal, ale jeho střelu k tyči zázračně vytáhl Michálek. V závěru byli Přibyslavští už jen v křeči.
Rozhodčí: Rosecký. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Přibyslav: Holcman – Svoboda, Smejkal, Němec, Flekal (60. Pochop) – Říha, Strašil, Škacha (62. Vykoukal), Krčál – Buben, Vopršal.

27.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů