Fotbalovému klubu Slovan nepomohlo ani odvolání k licenčnímu řízení FAČR (fotbalová asociace České republiky – pozn. autora).

Hlavními důvody, proč brodský Slovan licenci neobhájil, jsou, že nemají v klubu čtyři trenéry s Profi licencí, nemají tréninkové travnaté hřiště a nevyhovují ani velikosti žákovských kabin. Doplatili tak na snižování licencí pro tento status, který drželo 71 klubů, a tento stav se snižoval na 60.

Podle předsedy FC Slovan, Ondřeje Pavlase, budou i nadále žáci působit v I. žákovské lize. „Jelikož se na Moravě doplňují soutěže o čtyři týmy bez statusu a my jsme skončili dvě místa pod čarou, tak v soutěži zůstáváme," řekl Pavlas. Samozřejmě tato nepříjemná situace bude mít i finanční dopad na klub.

„Přijdeme o tři sta tisíc na rok, ale máme nějaké plány a věříme v podporu města," nechal se slyšet předseda FC Slovan.

Ten také uvedl, že v klubu určitě nedojde ke snižování mládežnických týmů a nebude ukončena spolupráce s některými trenéry a ani spolupráce se ZŠ V Sadech. „S trenéry jsme se domluvili na snížení odměn na polovičku," dodal Pavlas.

A jaká je budoucnost SpSM v klubu? „Budeme se snažit přesvědčit město, potažmo členy finančního výboru, o potřebě větší podpory fotbalovému klubu. Pak budeme moci uzavřít smlouvy s trenéry, kteří vlastní Profi licenci a v příštím roce status SpSM obhájíme," je optimistou Pavlas.

To, že Brodu byl odebrán status SpSM, mrzí i jeho zakladatele v Havlíčkově Brodě a nyní šéftrenéra mládeže pro kraj Vysočina, Romana Kučera.

„Pro Brod je to obrovská škoda a chyba, protože po sportovní stránce je vše v pořádku. Jsem přesvědčený, že SpSM do Havlíčkova Brodu patří, protože je to tradiční líheň fotbalových talentů. Teď už je potřeba se dívat do budoucna a začít pracovat na získání licence zpět v příštím roce," řekl na závěr Kučera.