Svěřenci Ondřeje Pavlase měli po celý zápas více ze hry, soupeře přehrávali, ale odešli smolně poraženi 2:3. Jejich mladší kolegové se po třízápasovém půstu radovali z výhry 4:1.

DIVIZE ST. DOROSTU

H. BROD – PELHŘIMOV 2:3

V prvních dvaceti minutách se hrál oboustranný nakopávaný fotbal, což vyhovovalo hostům, kteří se dvěma nákopy do vápna ujali do poločasu vedení 2:0. Po přestávce začal Slovan hrát po zemi a soupeře jasně přehrával.

Jenže brodští zadáci nezachytili další nákop a Pelhřimov šel do třígólového vedení. Následně se hrálo na jednu branku, Slovanu se podařilo snížit na 2:3, ale další velké šance už nevyužili.

„Kdybychom proměnili každou naši třetí šanci, tak jsme vyhráli 5:3. To se nestalo, tak jsme zklamáni. Ne z našeho výkonu, který byl slušný, ne z toho, že jsme prohráli, ale z toho, co dnes na nás stačilo," smutnil trenér U18 Ondřej Pavlas.

Góly H. Brodu: Kliment 2. Poločas: 0:2. H. Brod: Beránek – Ledvinka (46. Burjetka), Jagoš (46. Pleva), Adam, Halák – Haala, Rosecký, Rokos (60. Jaroš), Kliment, Štědrý – Horn.

DIVIZE ML. DOROSTU

H. BROD – PELHŘIMOV 4:1

Slovan začal utkání vlažně a už ve druhé minutě inkasoval. Po faulu kopal Pelhřimov trestný kop, nákop do vápna nezachytili stopeři ani gólman a hosté se lehce dostali do vedení. Po deseti minutách hry převzali iniciativu na své kopačky domácí. Najednou jich bylo plné hřiště, předváděli pěkné kombinační akce a odměnou jim byl vyrovnávací gól Nedvěda. Do poločasu se jim dokonce podařilo přízemní střelou Suka vývoj zápasu otočit.

Po přestávce sice tempo hry opadlo, ale stále měli více ze hry domácí hráči. Svoji převahu korunovali ještě dvěma góly, když se nejdříve z pokutového kopu trefil Paušíma a konečnou podobu výsledku dal Jaroš.

„Po třech nepovedených utkáních jsme předvedli zlepšený výkon. Zejména první poločas po inkasovaném gólu se musel líbit. Po přestávce, kdy jsme kluky prostřídali, šla herní kvalita dolů, přesto jsme si vítězství s přehledem pohlídali. Pochvalu si zaslouží všichni hráči, ale musím vyzdvihnout výkony starších žáků, kteří za nás poprvé nastoupili, zejména výkon Suka byl až nadprůměrný a po delší době zahrál výborně útočník Nedvěd," konstatoval trenér U17 Petr Veselka.

Góly: Nedvěd, Suk, Paušíma (PK), Jaroš. Poločas: 2:1. H. Brod: Vaněček (65. Zelenka) – L. Peřina, Jagoš, Paušíma, Havel II (41. Tajovský) – Henek, Vácha (60. Zástěra) – Suk (55. Havel I), Jaroš, Fišer (41. Mašek) – Nedvěd.