Jak to vůbec s ambicemi tohoto klubu je, jsme se zeptali sportovního manažera A-týmu, Jaroslava Holcmana.

V loňské sezoně se budoval nový kádr pro krajský přebor. Jak se přestavba týmu podle vás povedla?
Kádr se začal budovat v přestávce zimního období. Přišel k nám šikovný záložník Lacina, zkušený hráč s prvoligovými zkušenostmi Radek Sláma a velmi nadějný gólman Lukáš Kučírek, který se do mateřského klubu vrátil přes Vrchovinu z FC Slovan Liberec. A v létě tým doplnil Jindřich Kučera z Jihlavy, Průša a navrátilec z Rakouska Provazník. Snažíme se angažovat hráče na přestup, aby měli vztah k brodskému fotbalu. A pokud je hráč odjinud, dáme hodně na jeho charakter.

Tým jste přes léto výrazněji posílili, dají se tedy očekávat vyšší ambice klubu?
Jestli hráči, kteří přišli, budou posilami, se ještě uvidí. Nikde není napsáno, že jména budou vyhrávat zápasy. Fotbal se hraje na hřišti, navíc si myslím, že favority soutěže jsou Humpolec, Stará Říše a Čáslavice. Naše snaha je stabilizovat kádr a připravit ho na vyšší soutěž. Pokud se to nepovede teď, tak se o to pokusíme v dalším ročníku. Tuto sezonu chceme hrát v horní polovině tabulky.

Na co byste chtěl diváky pozvat kromě fotbalu?
Tak v první řadě na fotbal, trenér je zastáncem náročného běhavého fotbalu. Po roce jeho práce se to začíná projevovat. Začátek sezony je vždy hodně důležitý, a proto doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit v co nevětším počtu. Je připraveno občerstvení, poločasový zápas přípravek.

V prvních čtyřech zápasech bude chybět středopolař Radek Sláma, jak tuto ztrátu vnímáte?
Radek je nejzkušenější hráč, takže ztráta je velká, ale s tím si musí ostatní poradit. Já tomu týmu věřím a jsem přesvědčený, že trenér vybere variantu, která povede k úspěchu.

Jak hodnotíte návaznost mezi B-týmem a A-týmem?
Zatím musím přiznat, že to moc nefunguje. Náš cíl je B-tým omladit a přejeme si, aby to byla přestupní stanice pro hráče, kteří vyjdou z dorostenecké kategorie a zahrají si nižší krajskou soutěž.

Trenér Karel Kolesa je náročný trenér. Jaké byly jeho požadavky na hráčský kádr a bylo mu ve všem vyhověno?
Karel Kolesa chtěl udržet stávající kádr a doplnit o tři hráče, což se nám povedlo. Až na Michala Vacka, který se vrátil do Rantířova, tak jsme mu vyhověli.

Většinu lidí pozitivně překvapil návrat do Brodu Jindřicha Kučery, můžete jeho působení v týmu vysvětlit?
Jindra byl v Jihlavě a měl nakročeno do profesionálního fotbalu, ale před rokem začal laborovat se zraněním a teď v létě chtěl skončit s fotbalem úplně. Proto jsem ho kontaktoval a zeptal se ho, jestli to nechce v Brodě zkusit. On na nabídku kývnul, dostal chuť do fotbalu a navíc je to výborný kluk do kabiny. Myslím si, že bude diváky fotbalem bavit. Věřím, že mu zdraví bude sloužit.

Můžete nastínit, jakou má klub koncepci do budoucna?
V našem klubu se velice dobře pracuje s mládeží. V mužích se nám v poslední době nedařilo, proto vize do budoucna je jasná, pokračovat v nastoleném trendu u mládeže a do dvou let postoupit do divize. Vychovávat jen hráče do krajského přeboru je po sportovní a ekonomické stránce špatně.