Ve třech přípravných zápasech Slovan dvakrát prohrál a jednou si připsal vítězství.

H. BROD – TÁBORSKO 1:2
Utkání se hrálo na světelském stadióně a přineslo rychlou a dynamickou kopanou. Obě družstva pozorně bránila, gólových šancí bylo jako šafránu, hosté přece jen jednu z nich využili.
Gól na kopačce měl i brodský Pleva, gólmana však nepřelstil. Až po změně stran pěknou akci Prchala zakončil Hekerle na 1:1. Táborité potom tlačili a čtyři minuty před koncem zaznamenal Janů vítězný gól.
Gól H. Brodu: Hekerle. Poločas: 0:1. H. Brod: Pazderka (46. Chalupa) – Šotola, Horák, K. Svoboda, M. Svoboda, Hekerle, Henek, Štědrý, Pleva, Prchal, Horn, střídal Klement.

NÁCHOD – H. BROD 3:4
Další přípravné utkání sehráli chlapci z Losů na hřišti ligového nováčka ČFLD. Vyšel jim začátek, dostali se do dvoubrankového vedení. Potom však polevili a brzo po přestávce Náchod otočil na 3:2. Slovan opět přidal a po šťastném konci rozhodl 3:4. „Potěšil jenom výsledek a čtyři vstřelené góly.
„Nedařila se kombinace, hodně míčů bylo zbytečně nakopávaných a obrana byla propustná. Chyběla i tradiční bojovnost, i pohyb tentokráte nebyl na požadované úrovni,"  řekl trenér Ján Bdžoch.
Góly H. Brodu: Hekerle 2, Štědrý, Prchal. Poločas: 2:2. H. Brod: Pazderka – Horn, Horák, K. Svoboda, M. Svoboda, Hekerle, Henek, Štědrý, Pleva, Prchal, Němec, střídal Kliment.

BENEŠOV – H. BROD 5:2
V posledním přípravném utkání se Slovan představil na hřišti dalšího ligového nováčka ČFLD v Benešově. Slovanisté sice dobře začali, již v 5. minutě neproměnil Hekerle samostatný únik, to však bylo ze strany hostů vše. Hra Slovanu byla odevzdaná, přihrávky hráče neposlouchaly, chyběl důraz a tím i bojovnost.
Po přestávce obě družstva prostřídala a průběh střetnutí  již byl vyrovnaný.
Góly H. Brodu: Hekerle, Horn. Poločas: 4:0. H. Brod:  Pazderka (46. Chalupa)- Šotola, Horák, K. Svoboda, M. Svoboda, Hekerle, Tuhý, Henek, Štědrý, Pleva – Kliment, Horn. Vendl.