V divizi by tak mohli být klidní fotbalisté Havlíčkova Brodu, v krajském přeboru zase Přibyslav a Ledeč nad Sázavou. Z átřídních celků zase Leština, z bétřídních Kožlí a Havlíčkova Borová. „Na tímhle ani nepřemýšlím. Je pravda, že bychom se zachránili, radši bychom si to zařídili na hřišti, chtěli bychom hrát,“ řekl sportovně havlíčkobrodský kouč Jiří Pabousek, který na druhou stranu myslí i na týmy, které hrají o postup. „Vemte si třeba Pelhřimov. Ten to má zase na postup, tak by ho to mrzelo. Vložili do toho peníze, chuť a sílu,“ dodal.

Divizní celek se momentálně nemůže připravovat na svém hřišti. „My jsme si teď zatím dali volno, kluci sportují individuálně. A hlavně ani nemáme kde trénovat,“ prozradil Pabousek.

Areál Na Losích je totiž uzavřený. „Je kompletně zavřený. Tak plánujeme alespoň nějaké výběhy,“ naznačil další postup havlíčkobrodský lodivod, kterého situace mrzí. „Byli jsme všichni natěšený, Stalo se, co se stalo. Člověk se dva měsíce připravuje, ale teď to není to podstatné. Situace se rozhodně nedá podceňovat,“ odvětil Pabousek.

Ten si myslí, že už se soutěže nerozjedou. „Já nevěřím tomu, že by se to rozběhlo, ale na druhou stranu nikdo neví, co bude dneska, natož zítra,“ uznal.