To Habry doma ztratily dva body se zvedající se Ledčí nad Sázavou a podle trenéra Jiřího Černého herně nepřesvědčily ani v posledním zápase s Černovicemi, se kterými v 66. minutě ještě prohrávaly 1:3. Zápas díky trefám Běláka, Příbramského a Michala dotáhli do vítězného konce.

„Tři body jsou dobré, vybojovali jsme je, ale i sami hráči věděli, že herní výkon byl hodně špatný," přiznal Černý. Ten ovšem věří, že v Borové jeho svěřenci podají zcela odlišný výkon. „Musíme hrát od začátku důsledně. Víme, že Borová hraje důrazný a nátlakový fotbal, takže se na toto připravujeme. Myslím si, že se bude hrát pěkný fotbal," dodal haberský trenér.

Na fotbalový svátek se rovněž těší domácí strana.

„Hřiště je pěkné, hlásí i pěkné počasí…," začal uvolněně borovský trenér Roman Brukner a dává tak najevo, jak si v Borové letošní sezonu užívají. Proč by také ne. Na jaře jeho svěřenci ještě neztratili ani bod, pevně si drží druhé, když na třetí Mírovku mají náskok sedm bodů.

„Když v neděli vyhrajeme, tak budeme mít ztrátu jednoho bodu na prvního," směje se Brukner. Ten nehodlá proti Habrům nic moc měnit.

„Agresivní důrazný presink nevyhovuje žádnému týmu, takže určitě z tohoto ustupovat nebudeme. Habry hrají podobným stylem, což se ukázalo i minulý týden, kdy nesložily zbraně a dokázaly během dvaceti minut otočit nepříznivý zápas. Bude to boj a bude hodně záležet, jak se k tomuto zápasu postaví rozhodčí. Doma chceme vyhrát," dodal kouč Borové.