Hrálo se totiž o čelo tabulky a favoritem byl určitě zkušenější ždírecký Tatran.

Ten dokázal na podzim vyhrát v Chotěboři gólem Koloucha ze druhého poločasu. V nedělním zápase se svěřencům Josefa Sourala povedla odplata se stejným výsledkem a podobným průběhem na hřišti. Po úvodních střeleckých pokusech domácích přišla chyba Pátka, který podcenil centr a Bělovský dokázal přehodit Pometla. Po přestávce začala Chotěboři aktivněji, ale během patnácti minut převzali otěže zápasu zpět domácí, ale jejich dobývání branky k úspěchu nevedl.

„Jestliže chceme vyhrávat, musíme dávat góly. Neproměňujeme šance a nemůžeme spoléhat, že si soupeř žádnou šanci nevytvoří. Byli jsme kromě patnácti minut ve druhém poločase aktivnější, ale není nám to bez gólů nic platné," smutnil po zápase ždírecký trenér Miroslav Plíšek.

S výhrou byl spokojený hostující lodivod Josef Soural, tři body pro jeho tým byly o to příjemnější, když zjistili, že Humpolec ztratil všechny body s Čáslavicemi-Sádkem. Tím si zajistili průběžné druhé místo jen vinou horšího skóre právě před prvním Ždírcem. „Domácí byli aktivnější, utkání bylo o jednom gólu, a ten jsme dali my. Domácí potom dobývali naší branku, ale dokázali jsme si to pohlídat. Byl to zápas o šest bodů a jsem za ně rád," podotkl Soural.

Humpolecká překvapivá ztráta

Jednou jsi dole, jednou nahoře, zpívali Voskovec s Werichem a poslední obětí – i když poněkud obráceného scénáře zlidovělé písničky – jsou fotbalisté Humpolce. Ti na úvod jara i v omlazené sestavě čtyřikrát za sebou vyhráli, zapojili se do boje o špici krajského přeboru a následně s papírově nejslabším soupeřem klopýtli. Humpolec padl v domácím prostředí s posledním týmem tabulky krajského přeboru po výsledku 1:3.

„I když jsou Čáslavice poslední, přes zimu posílily a jména jako Netrda a další alespoň u mě budila respekt. Snažil jsem se to přenést na hráče, ti si má slova k srdci nevzali a podle toho jsme dopadli. Přístup k zápasu byl velmi špatný, dělali jsme obrovské množství individuálních chyb. Platilo to hlavně o defenzivní řadě, utkání se vůbec nepovedlo oběma stoperům," nikoho nešetřil trenér Ján Kubík.
Jeho tým měl v prvních deseti minutách tři slibné šance, ale vedení získat nedokázal. Pak už bylo všechno špatně. Čáslavice šly do vedení 1:0 a 2:1. To byl také poločasový výsledek. „O přestávce jsem vyměnil Kopice za Podobu, ale nepřineslo to žádný efekt. Následně jsem stáhl ze hry Kalivodu a na hrot posunul Píchu, jenže to už bylo po naší další chybě, která přinesla třetí gól soupeře. Moc šancí něco změnit jsem neměl, tým hrál špatně jako celek," přiznal bezradnost Kubík.

Prohra s posledním týmem tabulky je nečekaná, zbytečná a frustrující, na druhou stranu Humpolec od špice tabulky neodřízla. Ztráta na první příčku je stále dvoubodová. Pod Orlíkem ale o nejvyšších cílech nehovoří. „Je potřeba vidět to, že i přes povedený začátek jara máme tým tak na páté místo v tabulce. Chybějí nám zkušenosti, s hráči je potřeba pracovat," ví trenér. Humpolec každopádně čekají náročné reparáty. V anglickém týmu poměří síly se Ždírcem a Chotěboří, což jsou jediné dva týmy, které se v tabulce drží před ním. „Na soupeře nehledím. Pokud se vrátíme ke hře z předešlých zápasů, pak máme šanci něco uhrát. Když odvedeme výkon jako v neděli, porazí nás každý," má jasno Ján Kubík.