Pohoršila si hlavně Světlá, která prohrála s rezervou Pelhřimova 4:2, a Chotěboř se tak na čele osamostatnila.

To samozřejmě potěšilo jejího trenéra Jiřího Turka. „V hloubi duše jsem v zaváhání Světlé v Pelhřimově doufal, protože s nimi prohráli i doma. Myslel jsem si, že pelhřimovské béčko posílí dva až tři hráči z áčka, a to se potvrdilo." A jak viděl Turek domácí zápas s Humpolcem B? „Řekli jsme si v kabině, abychom dali dva rychlé góly, a to se nám povedlo, když jsme v sedmé minutě vedli 2:0. Působili jsme na hřišti kompaktním dojmem," měl radost Turek.

Chotěboř nakonec vyhrála 6:0 a za poslední dva zápasy nastřílela dvanáct gólů. Přibyslav je se ziskem 45 bodů stále třetí. „Ale tak je to dobře, ne?," uznal světelský kouč František Polák, jehož celek tak dal Chotěboři velkou zbraň. Postup má totiž čtyři kola před koncem jen ve vlastních rukách. „Teď už to je jen na nich. Hrají asi nejlepší fotbal, tak si myslím, že postoupí. Navíc si to začali hlídat," potvrdil Polák.

Ovšem jeho celek má asi přijatelnější los než jeho dva sokové. Ze čtyř duelů hrají třikrát doma a navíc Chotěboř s Přibyslaví se utkají v posledním kole mezi sebou.  „Myslím, že už je to jasné, Chotěboř by si to měla pohlídat. My je můžeme v posledním kole potrápit," uznal přibyslavský kouč Ctibor Křepinský, který už je smířený s tím, že postup se zřejmě ani letos nepovede. „Ale budeme hrát až do konce, i když už je asi rozhodnuto," dodal.

Soupeři v závěru soutěže
Chotěboř (51 bodů)
8.Pohled (V), 14. Habry (V), 5. Štoky (D), 3. Přibyslav (V).
Světlá (48 bodů)
4.Dobronín, (D), 8. Pohled (D), 11. Bedřichov (V), 10. Speřice (D).
Přibyslav (45 bodů)
12.Ledeč (V), 6. H. Brod B (D), 13. Humpolec B (V), 1. Chotěboř (D).