Se skládáním sestavy už měl problém při startu prvního přípravného bloku na přelomu května a června. V jednom případě se dokonce stalo, že tým odjel k zápasu jen s jedenácti hráči. „Situace, jaká tady je, mě netěší, ale musím ji přijmout. Trénujeme společně áčko s béčkem, tam je nás dost. Když ale máme jet na zápas, tak lepíme sestavu,“ popsal situaci.

Přitom neskončil závratný počet hráčů. Sportovní činnost přerušil trenérův syn Miroslav a Marek Somerauer. „Někteří kluci za ten rok ztratili zájem, zařídili si život jinak, ale teď se nám do toho promítají hlavně dovolené. Proto je nás tak málo. Věřím, že se ze začátkem sezony situace zlepší,“ neztrácí optimismus.

Jednou ze dvou posil Žirovnice je Jiří Smrčka (u míče), který se do mateřského klubu vrátil po dlouhých letech z Rakouska. Bohužel momentálně je zraněný.
Žirovnice má dvě posily z Rakouska, trenér Švec ale také počítá marody

I proto se propadu výkonnosti a třeba i záchranářských starostí nebojí. „Tým, který máme má dostatečnou kvalitu. Jak ale říkám, teď v létě situace dobrá není,“ prohlašuje.

Chotěboř v minulém nedokončeném ročníku patřila do širší špičky krajského přeboru. V deseti zápasech vybojovala sedmnáct bodů, což jí stačilo na pátou příčku. Jen o skóre bylo před ní čtvrté béčko Velkého Meziříčí.