Na dobře připraveném trávníku vyšel úvod utkání Chotěbořským. Sice první ošemetné situace řešil odvážnými zákroky hostující gólman, ale konec první desetiminutovky přinesl vedení hostům. Chybu domácího stopera využil agilní Hanousek a požár hasil až penaltovým zákrokem brankář Kopeček. Míč si postavil na značku pokutového kopu kapitán Somerauer a nemýlil se – 0:1.

Hosty to nakoplo a hráli aktivně. Dařilo se jim brzy narušovat rozehru domácích a drželi je neustále ve střehu. Domácí navíc přišli o Tobolku, který si po necelé půlhodině hry přivodil vážné zranění. Do poločasové pauzy se hrálo spíše podle chotěbořských not. Od začátku druhé půle bylo jasné, že se Jemnicko nespokojí s dosavadním průběhem ani stavem. Přidali a výsledkem byl narůstající tlak.

Postupně se dění na hřišti stále častěji odehrávalo na polovině hostujícího celku. Výsledkem toho bylo několik nebezpečných závarů před Dobrovolným. Ten svými zákroky držel svoje spoluhráče ve hře. Asi v největší šanci domácích vychytal i kanonýra Kříže, při dorážce za něj chytalo břevno. V závěru dramatického utkání se dostali před domácí branku hosté a po faulu na Odvářku kopal Hanousek přímý volný kop. Brankář Kopeček míč neudržel a nejrychleji u dorážky byl střelec dne Somerauer a uklidnil svůj tým – 0:2. Domácí se v závěru snažil zápas ještě zdramatizovat, ale Dobrovolný jim to prostě nedovolil.

„Samozřejmě si tří bodů a hlavně nuly z Jemnice velice cením. I přes několik drobností jsme dobře zvládli první dějství, které nás, ale stálo dost sil. O to víc smekám před hráči za druhou půli. V Jemnicku hrát pod tlakem není jednoduché. Muselo se jít na doraz a většina šla. Asi nejvíc byl svými zákroky vidět Tomáš Dobrovolný v brance. Sekundovali mu všichni v čele s Hanouskem, Dvořákem a Somerauerem," nechal se slyšet chotěbořský trenér Josef Soural.

Velmi spokojený byl po zápase i chotěbořský předseda Milan Málek: „V prvním poločase jsme byli lepší a po přestávce jsme měli větší chuť po vítězství. Pochvalu za bojovnost zaslouží celý kolektiv."