Pět utkání, pět porážek. V součtu se dvěma remízami z konce podzimu to už je sedm zápasů bez výhry. Zákonitě přichází pád, a to ze sedmé pozice v polovině soutěže na nynější čtrnáctou.

„Skoro všichni nás na jaře chválí, že hrajeme dobrý fotbal. Jenomže to je nám k ničemu. Body nejsou," kroutí hlavou trenér Josef Soural. „Kdyby to mělo takhle jít dál, tak snad abychom drželi palce Bystřici, aby se zachránila v divizi," dodává s ironií v hlase.

Příčiny? Možná hned několik.

„Jestli se to změní, určitě důvod zjistíme," doufá Soural.

TĚŽKÝ LOS. Soupeři Chotěboře nepatřili v prvních pět zápasech zrovna do kategorie lehkých.

Lídr z Havlíčkova Brodu, silné týmy Jemnicka a Ždírce nad Doubravou, na jaře lepšící se Moravské Budějovice a Jaroměřice.

„Na alibi si hrát nebudeme. Pravda je, že to byly těžké zápasy, ale my jsme měli v plánu hrát okolo pátého, šestého místa. Já osobně jsem si myslel, že získáme na jaře více bodů než na podzim. Takže někoho silného porazit musíme, zvlášť doma," tvrdí Soural.

CHABÁ OFENZIVA. Se střílením branek se Chotěboř potýká od začátku soutěže. V 21 zápasech skórovala osmnáctkrát (jeden gól byl z tabulky po kontumaci zápasu odečten), což dělá zhruba 0,9 branky na zápas. Kdo je v přeboru horší? Nikdo, i poslední Pacov dal o dva góly více. Jediným jarním střelcem je Martin Somerauer.

„Minimálně třikrát jsme byli chváleni za výborný fotbal, jenže není podpořený góly. Pochvala je nám k ničemu. Chce se nám hrát fotbal, ale nechceme dovnitř šestnáctky, kde chybí důraz a rychlost. Hokejovou terminologií by se řeklo, že nechceme jít před branku, kde to bolí," myslí si Soural.

USPOKOJENÍ. Příprava se Chotěboři vydařila, alespoň to říká Soural. „Na tréninky chodilo dvacet pětadvacet lidí, byla pestrá. Nebyl to jen dril, chodili jsme do posilovny, zařazovali jsme do ní jiné prvky jako spinning a podobně. Myslím, že byla hodně podobná tomu, na co jsem byl zvyklý z Humpolce nebo jakou ji měl třeba Havlíčkův Brod. Asi jsme trochu podlehli dojmu, že to půjde samo."

KONTUMACE. Kvůli nezaplacení příspěvků FAČR hrál dvakrát neoprávněně Ondřej Bělovský Chotěboř sice o body nepřišla, protože prohrála ve Ždírci i Jemnicku, ale na klidu to nepřidá. Soural tomu však velkou roli nepřikládá. „My jsme vlastně přišli jen o jeden vstřelený gól. Ne, na kontumace se rozhodně vymlouvat nemůžeme."

SEBEVĚDOMÍ. „Není to dobrý pocit. Fyzicky neodpadáváme, soupeři nás nepřehrávají. Kdyby to byl mládežnický tým, nebyl by to takový problém. Jenže u chlapů se hledí na výsledky. Pod tlakem jsme, to si musíme uvědomit."

JAK VEN? Chotěboř se musí opět naučit vyhrávat. „To je úkol dne. A nejlépe hned v Humpolci, kde hrajeme ve středu. Nám je jedno, s kým hrajeme, protože momentálně jsme v situaci, že ne, že můžeme kohokoliv porazit, ale že spíše můžeme s kýmkoliv prohrát. Herně to není špatné, musíme udělat výsledek. Jinak se bude tlak dál zvětšovat.

Série bez výhry:

Přibyslav – Chotěboř               1:1

Světlá n. S. – Chotěboř           1:1

Chotěboř – Havl. Brod            1:3

Jemnicko – Chotěboř              3:0

Ždírec n. D. – Chotěboř           3:0

Chotěboř – M. Budějovice        0:1

Jaroměřice – Chotěboř            1:0