H. BROD B – HUMPOLEC 0:4

Zápas začal pro zachraňující brodský Slovan smolně. Už ve druhé minutě překonal Soukala Kubíček. Potom se hrálo od vápna k vápnu, bez větších gólových příležitostí. V 19. minutě se opět prosadil Kubíček a dal klid na humpolecké kopačky.

Po přestávce chybovala brodská obrana v rozehrávce, Dalík podnikl rychlý brejk a jeho centr si Molák srazil do vlastní branky. Konečnou podobu výsledku dal Procházka, který kuriozním gólem zvyšoval na 0:4.
Góly: 2. a 19. Kubíček, 47. vlastní Molák, 57. Procházka. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:2. H. Brod B: Soukal – Molák, Svoboda, M. Báča, Halák – Burjetka (46. L. Báča), Novotný, Fikar, Hejkal (63. L. Peřina) – Nedvěd (63. Horn), Tuhý. Humpolec: Kříž – Procházka, Pícha, David Maršík, Nermut (70. Benáček) – Šerý, Pikl, Skryja, Málek – Dalík (80. Dominik Maršík), Kubíček (63. Žatečka). Nejlepší hráči: Pikl, Dalík, Kubíček.

HERÁLEC ZR – SVĚTLÁ N. S. 2:2

Vyrovnaný poločas nabídl šance na obou stranách. Po půlhodině fauloval unikajícího hráče Jan Ptaszek a brankář Adamec z nařízené penalty trestal. Po přímém kopu z 38. minuty vznikl ve vápně hostů závar, v němž se nejlépe zorientoval Jan Ptaszek a vyrovnal.

Hned po rozehrání druhé půle Světlá získala míč a po akci na levé straně jí vrátil vedení Petřík. Z následného tlaku Herálce vyrovnal Uchytil, který dostal kolmou přihrávku, otočil se s míčem a ostrou přízemní ranou k tyči srovnal krok. Domácí v honbě za záchranou potřebovali vyhrát, o což se snažili až do posledních vteřin. Velkou šanci měl v 79. minutě střídající Hořínek, ostrou přihrávku zleva však nezužitkoval, z voleje pálil těsně vedle.
Góly: 38. J. Ptaszek, 57. Uchytil – 31. Adamec (PK), 46. Petřík. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 1:4. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Herálec: Severýn – Okurka, Černý, J. Ptaszek, M. Ptaszek – Skála (71. Čejka), Bureš (79. Hořínek), Hamák, Kovář – Uchytil, Kysilko. Světlá n. S.: Adamec – Karel, J. Valenta, Vaňásek, D. Valenta – Pohnětal, Rezek, Vodička, Čuřík (84. Miřátský) – Křikava (88. Muzikář), Petřík (90. Pešek). Nejlepší hráči: Uchytil, J. Ptaszek – D. Valenta.

OKŘÍŠKY – JAROMĚŘICE 2:1

Okresní derby začali lépe hosté. V pokutovém území se ocitl volný Hověz, ale Fialovu branku minul. Na opačné straně kontroval střelou ze 20 metrů Jůza, ale Klubal byl pozorný. Zanedlouho se na hranici vápna Jaroměřic uvolnil Molák, ale mířil nad. Do druhé půle vstoupily lépe Okříšky. V 52. minutě zleva nacentroval Dubský, Radek Ryšavý přiťukl Molákovi, který se štěstím otevřel skóre. Radost hostitelů však trvala jen dvě minuty. Po chybě okříšské obrany se k míči dostal Filip Svoboda a křižnou střelou vyrovnal. Jaroměřice poté hrozily ze standardních situací, ale domácí defenziva s brankářem Fialou si věděla rady. Rozhodnutí přinesla 78. minuta, kdy Bastl po brejku nezištnou přihrávkou naservíroval gólovou přihrávku Zemanovi – 2:1.
Góly: 52. Molák, 78. Zeman – 54. F. Svoboda. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala – Brabenec, Voda, Široký (88. Tekal), Dubský, Jůza (63. Rampír), R. Ryšavý, Zeman, Binka, Molák (54. Bastl), Ryšavý. Jaroměřice: Klubal – D. Karásek, Hambálek, M. Svoboda, Hutař, Palát, F. Svoboda, Trnka, Prokeš, Z. Karásek, Hověz. Nejlepší hráči: Jůza, Voda – Palát.

JEMNICKO – CHOTĚBOŘ 0:2

Utkání aktuálně druhého týmu v tabulce se šestým příliš fotbalové krásy nepobralo. Hrála se taktická bitva s minimem šancí, kterou nakonec lépe zvládli hosté. Chotěboři pomohla situace z deváté minuty, kdy Bastl na velkém vápně minul míč, do pokutového území vnikl Hanousek a byl Kopečkem faulován. Z nařízené penalty otevřel skóre Martin Somerauer. „To byla voda na mlýn soupeře, který byl v prvním poločase lepší, rychlejší i důraznější. Hosté vyhrávali osobní souboje a získávali odražené míče," uznal trenér Jemnicka Zbyněk Kincl. Hostující hráči měli druhou šanci, když po kombinaci zleva se dostal do zakončení Hanousek, ale trefil jen Kopečka. Domácí měli první příležitost až po více než půlhodině hry, ovšem Morkus slabou hlavičku poslal jen do náruče Dobrovolného.

Jemnicko po přestávce zlepšilo pohyb a zatlačilo soupeře, ale převaha byla platonická. „Hosté hráli, co potřebovali. Bránili vedení a čekali na brejky, ale naši branku už tolik neohrožovali," poznamenal Kincl. Jeho svěřenci mohli srovnat po Netrdově trestném kopu, který Dobrovolný konečky prstů vytěsnil. V 83. minutě po trestném kopu Hanouska vypadl míč Kopečkovi a dobíhající Somerauer pečetil zaslouženou výhru hostí.
Góly: 9. a 83. M. Somerauer (první z PK). Rozhodčí: Toman. ŽK: 5:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Jemnicko: Kopeček – Máca, Koutný, Bastl, Chalupa – Tobolka (24. Morkus, Křivánek, Tesař, Netrda – Kříž, Frečka. Chotěboř: Dobrovolný – Čáp, Jan Hlaváček, Jiří Hlaváček (86. Šimon), Dvořák, M. Somerauer, Hanousek, Ďoubal, Filipský, Bělovský (88. Šimoňák), Moravec (48. Odvářka). Nejlepší hráči: Koutný – M. Somerauer, Hanousek.

V. BÍTEŠ – V. MEZIŘÍČÍ B 1:0

Derby bylo do 20. minuty hodně nervózní, fotbal se hrál bez šancí jen mezi vápny. Poté začala být mírně Bíteš lepší, ale vyloženou šanci si nevypracovala.

Meziříčí předvedlo vynikající vstup do druhého poločasu, pět minut jasně dominovalo, gól však nepadl a Velká Bíteš se postupně vrátila do utkání. V poslední půlhodině domácí čekali na chybu, která přišla. Valsa obešel obránce, nahrál Pokornému a ten z 25 metrů přeloboval velmi špatně postaveného brankáře. „Ve vyhroceném závěru se mladí hosté nechali strhnout trenérem, začali bláznit a zbytečně se tak připravili o možný nápor a nějakou šanci. Jinak šlo o vyrovnané derby, obě strany měly své možnosti. Rozhodl fakt, že jsme skórovali jako první," uvedl domácí kouč Jaroslav Kubec.
Góly: 84. Pokorný. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:2. Diváci: 130. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Janoušek – Pokorný, Střecha, Kerber, Kopáček – Nekuda, Mucha – Antoš (63. Rozum), Valsa, Horký – Dvořák (72. Ivančík). V. Meziříčí B: Kruba – Bouček, Halámek, Polák, Kafka (73. Bradáč) – Bublan, Malec, Ráček, Krčál (83. Staněk), Beran – Liška, Nejlepší hráči: Pokorný, Střecha – Malec.

ŽIROVNICE – M. BUDĚJOVICE 2:0

Pro hosty začal zápas hodně nešťastně, protože už v 6. minutě musel kvůli zlomenině prstu střídat Svoboda. Žirovnice byla v prvním poločase lepším týmem a v rozmezí dvou minut dvakrát udeřila. Nejprve se střelou z vápna prosadil Rozporka, na 2:0 zvýšil po rychlém protiútoku Vilímek. Moravské Budějovice toho směrem dopředu moc nevymyslely, nejnebezpečněji vyhlížela střela Duška ve 35. minutě, kterou Dvořák vytlačil na roh. Po přestávce se karta otočila, hrálo se podle not hostů. Ve tvrdém boji byl nejlepším hráčem domácí brankář Dvořák, který veškeré šance soupeře pochytal. Žirovnice už jen bránila výsledek, z její útočné snahy stojí za zmínku jen střela Cajze. Ta však byla vyslaná z poměrně ostrého úhlu a brankáře Kloudu ohrozila jen minimálně.
Góly: 28. Rozporka, 29. Vilímek. Rozhodčí: J. Rosický. ŽK: 2:5. ČK: 1:0 (90. P. Houška). Diváci: 80. Poločas: 2:0. Žirovnice: Dvořák – Knotek, P. Houška, Kuš (52. Svoboda), Hadrava – Rozporka, Cajz (78. M. Kořínek), Secký (70. Hřebecký), Vilímek – Staněk, T. Houška. Moravské Budějovice: Klouda – Stehlík, K. Busta, M. Šlíchal, Svoboda (6. Novotný) – Dušek, Pařízek, O. Busta, Kopeček (74. Švanda) – Kyzlink, J. Šplíchal. Nejlepší hráči: Dvořák, Secký – Novotný.

PŘIBYSLAV – SAPELI POLNÁ 1:0

Hned ve druhé minutě se objevil Strašil sám před hostující brankou, ale tu přestřelil. Po čtvrt hodince pálil z vápna Žalud, ale brankář jeho střelu vyrazil. Poté byla hra vyrovnaná, hosté dostali šanci, když zahrával trestný kop, ale balon z něj letěl nad.

Po změně stran si jako první šance vytvořila Polná. Nejprve ze tří metrů pálil vedle Fišer a po něm se ani Matějíček netrefil mezi tři tyče, a tak domácí trestali. Žalud obešel na půlce dva hráče a poslal k úniku Flekala a ten se nemýlil. Poté se hosté snažili vyrovnat, ale domácí si tři body pohlídali.
Gól: 57. Flekal. Rozhodčí: Mička. ŽK: 4:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Přibyslav: Pazderka – Svoboda (72. Rosický), Kunc, J. Vopršal, M. Strašil – Pochop, Adamec, Vykoukal (66. Sibera), Flekal – Škacha, Žalud (89. Vostál). Sapeli Polná: Koubek – Takács, Špendlíček (80. Musil), Tržil, Vacek – Kovář, Lokvenc, Fišer (64. Antoš), Matějíček – Dvořáček, Szabó. Nejlepší hráči: Svoboda, Žaluda – Fišer.

14. H. Brod B 16  3 2 11 19:44 11

Příští kolo: V. Meziříčí B – Okříšky, M. Budějovice – Herálec ZR, Sapeli Polná – V. Bíteš, Přibyslav – Jemnicko, Jaroměřice – H. Brod B, Humpolec – Žirovnice, Světlá n. S. – Chotěboř.