Svěřenci kouče Karla Pazderky se tak už vyšplhali na 61 obdržených branek.
„Nedá se k tomu nic říct. Dostáváme hodně branek, to je fakt," souhlasil brodský trenér, který byl po zápase rozzlobený na některé hráče. „Někteří by se měli sami nad sebou zamyslet. Jsou to sice zkušení fotbalisti, ale nesmí si myslet, že jsou hvězdy a nekoukat pořád jen na ostatní," dodal Pazderka.  Jeho tým inkasoval hned v úvodu duelu a na rozdíl dvou branek zvýšila Chotěboř z penalty. A to byl zřejmě zlomový moment zápasu.

„Pískl penaltu, která nebyla, a to kluky rozhodilo," pokrčil rameny Pazderka.

Ovšem stále měl Brod jeden poločas k dobru. „Výsledek byl nadějný a myslel jsem, že je potrápíme, my jsme odpadli fyzicky, Chotěboř je někde jinde," uvědomil si brodský trenér.

Jenže po změně stran Chotěboř předvedla spanilou jízdu a ještě se čtyřikrát trefila do černého, a to ještě zahodila další gólovky. „Byl to náš nejkvalitnější výkon," pochvaloval si výkon svých svěřenců Jiří Turek, který by za utkání vyčetl svým svěřencům hluchou dvacetiminutovku v prvním poločase.

„Od druhého gólu jsme přestali hrát a zbytečně vzadu vymýšleli, a soupeř se tak dostal do hry," prozradil Turek a dodal: „Šance sice neměl, ale náznaky ano."

Chotěboř je sice stále první, ale se stejným bodovým ziskem jako Světlá. „Tabulka je pro nás špatná. Nemáme nic ve svých rukou, protože Světlá má lepší vzájemný zápas, takže ve finále můžeme skončit druzí," povzdechl si chotěbořský šéf lavičky.

To rezerva Brodu má trochu jinačí starosti, i když je na šestém místě, tak pořád nemá jistou záchranu. Na posledního totiž má náskok pouhých sedm bodů a do konce soutěže zbývá ještě pět kol.
„V Habrech, které nás čekají o víkendu, musíme vyhrát, protože zezadu se to na nás tlačí," uvědomuje si Pazderka. ⋌(ves)