MSLD
FRÝDEK MÍSTEK – H. BROD 2:0

Brodský Slovan odjížděl k zápasu bez dvanácti hráčů, které na hřiště nepustilo zranění, disciplinární trest, nebo studijní povinnosti.

„Museli jsme dát příležitost ročníku 99, který ještě před rokem hrál žákovské soutěže. Pro většinu hráčů bylo toto utkání prvním startem v kategorii U19. Ve velmi improvizované sestavě jsme chtěli především držet se starším soupeřem krok a předvést co nejlepší výkon," řekl před zápasem brodský trenér Tomáš Bárta.

Od úvodních minut začal Slovan diktovat tempo utkání. Dařila se mu aktivní hra ve středu pole a brejkové situace domácích dokázala brodská obrana řešit už v jejich zárodku. Hosté hrozili převážně ze standardních situací, jejich zakončení ovšem gólové nebylo.

Ve 26. minutě na druhé straně chyboval Látera při odkopu, čehož využil Kahánek, který neměl s překonáním Beránka problémy. Inkasovaný gól Slovan nepoložil. Nadále držel soupeře na jeho polovině a jeho obranu nejvíce zaměstnával Němec s Dočekalem. Do poločasu se ale skóre nezměnilo.

Chtěli vyrovnat

Po přestávce se Slovan pokoušel o vyrovnání, a to mohlo přijít v padesáté minutě. Do velké šance se dostal Němec, ale na gólmana Jakubíka nevyzrál. Nebezpečný byl i centr Heta, který domácí jen s námahou odvrátili.

O několik minut později se do úniku dostal Němec, jeho střelu Jakubík vyrazil a Dočekal se k dorážce nedostal. V 78. minutě přišla po centru na druhé straně šance domácích, kterou nadvakrát využili. O snížení se po přihrávce Dočkala mohl zasloužit Němec, ale ten si v tomto zápase střelecké kopačky neobul.

„Nebyli jsme horším soupeřem, bohužel domácí ze dvou šancí vytěžili maximu. Chtěl bych pochválit celý tým za předvedený výkon. Zejména hráče ročníku 1999, kteří předvedli opravdu skvělé výkony. Jmenovitě Hloušek byl opravdovou oporou. Zápas ukázal, že máme obrovský hráčský potenciál a v utkání s Třincem, které hrajeme už v pátek, máme na to jednoznačně uspět," je přesvědčen Bárta.

Góly: 26. Kahánek, 78. Uhlíř. Rozhodčí: Boček. ŽK: 3:2. ČK: 1:0. Poločas: 1:0. H. Brod: Beránek – Látera, Hloušek, Hamřík, Heto – Zástěra, Rosický, Havel – Dočekal, Karlík, Němec.