MSLD U19
H.BROD – VÍTKOVICE 1:3

Brodští mladíci nastupovali se snahou odčinit matný dojem z předchozího zápasu doma s Hodonínem (1:3), žel hned v úvodní minutě byli šokováni. Ve dvacáté sekundě promarnili superšanci a hned z protiútoku inkasovali, když se pohotově trefil ostravský Mádek – 0:1.

Hráči z Losů to na chvíli zmrazilo, čišela z nich nervozita, hosté byli rychlejší a dvacet minut diktovali tempo, gólovku v 18. minutě však hostující Čech odmítl. O chvíli později zaútočili domácí. Rosecký nabídl kolmici Haalovi, jeho střela minula pravou tyč jenom o centimetry.

Ve 25. minutě založil slibnou akci Rokos, neustálých zmatků v obraně ocelářů však fotbalisté z Vysočiny nevyužili. Moravany hnal dopředu silný vítr, byli agresivnější, u všeho byli dříve, Slovan nedokázal chytit potřebné tempo. Brodské mladíky neposlouchaly přihrávky, ztráceli zbytečně míče ve středu pole a ve 33. minutě přišel zasloužený trest.

Ocelářům se povedl bleskový kontr a jásal Čech – 0:2. Hráče z Losů to znovu rozhodilo, jejich přihrávky končily většinou na kopačkách soupeře. Pět minut před poločasem se konečně usmálo štěstí i na Slovan a naději na zvrat vykřesal Fišer kontaktním gólem na 1:2.

„Snad nám to po větru půjde lépe, kluci musí ovšem zpřesnit přihrávky a přidat na agresivitě," věřil o přestávce trenér Tomáš Bárta. Marně. Jeho svěřenci byli stále jako opaření, dále prohrávali osobní souboje a měli štěstí, když hostující Mládek a po něm Čech svoje megašance neproměnili.

Bezkrevný výkon

Slovanisté dál odváděli bezkrevný výkon, jedinými tahouny byli Rokos ve středu pole, v útoku hrozil nebezpečnými výpady rychlý Haala. Čtvrt hodiny před koncem znovu zazmatkovala brodská obrana a pohotový Uher rozhodl, že všechny body zmizí na sever Moravy.

„Nevím, co se s kluky děje. Opravdu jenom bojovníci Rokos s Haalou si uhráli své, většina chlapců ve srovnání se slibným podzimem na jaře náhle ztratila formu. Nevěří si a nezvládají zápasy psychicky," smutnili kouč Tomáš Bárta i vedoucí mužstva Ján Bdžoch. Je štěstí, že brodští mladíci nahráli dost bodů na podzim, snad se v dalších bojích o ligové body opět nadechnou k solidním výkonům. Dvojí ztráta bodů ve vlastním prostředí budiž jim dostatečným varováním.

Góly: 41. Fišer – 1. Mládek, 33. Čech, 72. Uher. Rozhodčí: Reich – Fabeš, Podoba. ŽK 4:3. Diváci: 30. Poločas: 1:2. H. Brod: Jícha – Jagoš, Pleva, Burjetka, Němec – Fišer, Haala, Jaroš, Rokos, Fišer (Dvořák), Rosecký, Jaroš (72.Vrána), Železný (Nedvěd).