Brodský Slovan v měření sil dvou nejlepších týmů přehrál Náměšť-Vícenice, Chotěboř s přehledem porazila Čáslavice-Sádek, Přibyslav si přivezla šťastnou výhru z Pacova.

Nad jiné však tentokrát ční výkon Světlé, která rozdrtila Okříšky 6:1. V ofenzivně laděném zápase, jak už na hřišti u Sázavy bývá zvykem, na vítězství zadělala v prvním poločase, který vyhrála jasně 5:1.

„Soupeř si vzhledem k předvedenému výkonu tolik branek nezasloužil. V každém případě jsme však získali velmi cenné body, které nám pomůžou dostat se z bezprostředního ohrožení v soutěži," oddechl si trenér Miloslav Kafka.

Ve Světlé na nervozitu vůbec nebyl čas. Tedy alespoň v samotném úvodu. Raketový start totiž vše rozptýlil, už v deváté minutě to bylo po dvou trefách kanonýra Křikavy 2:0. „Nervozita na začátku na hráčích nebyla znát, ale rychlé góly nám opravdu pomohly," souhlasil Kafka, ale svou tradiční chvilku obav o výsledek  si přece jen užil: „Do ošemetné situace jsme se dostali za stavu 2:1. Na chvíli jsme vypadli z role, začali jsme nakopávat balony, což nebylo dobře. Byla to nepříjemná desetiminutovka."

Okříšky však vyrovnat nedokázaly a po brance Machaly ve 20. minutě se zápas zase vyvíjel jednoznačně. Ti diváci, kteří však na vlastní oči viděli pouťové utkání s Čáslavicemi, však byli ve střehu. Všichni si vzpomněli na rozdílné poločasy. Také v tom prvním skláři vedli o čtyři branky, a nakonec si s úlevou oddechli, když zápas skončil 4:3.

Tentokrát se však takový kolaps nekonal. „Soupeř ve druhé půli odpadl. Samozřejmě by se našly chyby, nebylo to přes vysoký výsledek ideální, ale hráči předvedli soustředěný výkon," tvrdil Kafka. Ten dal zápasu přívlastek jako duel o šest bodů. „Spodek tabulky je našlapaný, je dobře, že jsme vyhráli."

Nyní se už můžou světelští fotbalisté těšit na další podzimní derby, v neděli se představí na hřišti dalšího nováčka, Přibyslavi.