V něm bude čtvrtá Vrchovina hostit třetí Havlíčkův Brod, speciální náboj pak bude mít duel pro trenéra Richarda Zemana. Ten ve městě světového lyžování a biatlonu dlouho úspěšně působil.

„Na Vrchovinu se hrozně moc těším, místní prostředí dobře znám. Sice už to bude dva roky, co tam nepůsobím, ale jedná se od té doby o můj první mistrovský zápas v Novém Městě. Vzpomínky ve mně rozhodně zůstaly, rozhodně to bude pro mě víc než běžný divizní zápas," přiznal Zeman.

Nějaké větší emoce však neočekává, aspoň ne tedy na hřišti. „To je spíš těžší pro hráče ve Staré Říši, kde bývá atmosféra občas nervóznější, ale my se soustředíme na fotbal a to samé čekám i od Vrchoviny," dodává Zeman.

„Pro Richarda to bude speciální zápas, my k tomu přistupujeme jako k zápasu o třetí místo. Pořád u nás platí cíl vybojovat druhé místo, takže v takovém případě bychom měli soupeře, přestože je tabulkově nad námi, porazit," přidává se na téma náboj utkání domácí kouč Marek Štukhejl. Jedním slovem však potom přitakává. „Škoda ale je, že se takový zápas hraje ve středu, už kvůli lidem. Jenže to tak vyšlo, nic s tím nenaděláme."

Prestižní souboj chtějí oba týmy zvládnout, zvláště když si na jaře nevedou špatně. Mírným favoritem bude asi Vrchovina, která ještě neprohrála a vybojovala už šestnáct bodů při skóre 14:4. Memento neporazitelnosti však tým rozhodně prý nemá. „My chceme napravit špatný výkon z Pelhřimova. Sice jsme ještě na jaře neprohráli, ale na můj vkus máme moc remíz," tvrdí Štukhejl.

Na vítězství však pochopitelně myslí i Slovan. „Na jaře jsme zatím ztratili druhé místo, třetí příčku ani dočasně ztratit nechceme.

Soustředíme se sami na sebe a před Otrokovice bychom se zase rádi dostali," kontruje Zeman.

Oba trenéři pak slibují ofenzivní fotbal. „Soupeř má v týmu spoustu mladých kluků, kteří rádi hrají dopředu. To je jeho síla. Bude záležet, jakou stanovíme taktiku, ale i my lpíme na hře dopředu," upozorňuje Štukhejl.

Při podobné palebné síle je větší defenzivní kvalita nyní na straně jeho svěřenců, bude mít navrch i dnes? Anebo se Slovanu povede odplata za podzimní porážku 2:0?