Derby ve Ždírci rozhodl jediný gól Klimeše

Vysočina – Fotbalisté Ždírce porazili v derby Žďár. Jediný gól zápasu 9. kola divize D vstřelil domácí Klimeš. Hodně špatným obdobím si prochází Polná. Slavoj po domácí prohře s Havlíčkovým Brodem nestačil ani na další tým ze spodku tabulky, a odjel s prázdnou z Blanska.

6.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

BLANSKO – SLAVOJ POLNÁ 2:0
Do zápasu měli mnohem větší chuť domácí, což papírový favorit brzy pocítil. Od 10. minuty totiž prohrával, když úplně zaspal při rohovém kopu, a na brankové čáře uklidil míč do sítě hlavičkující Trtílek. Blansko bylo dál aktivnější a za Skočdopolem se dvakrát rozkmitala branková konstrukce. V 32. minutě ale musel polenský gólman lovit míč ze své branky podruhé. Hosté nedokázali odvrátit míč z vápna a osamocený Chloupek mířil přesně.

Slavoj ve druhé půlce přidal, a i když si vytvořil pár zajímavých situací, ke snížení to nevedlo. I domácí několikrát zahrozili, ale díky pozorné polenské obraně už také neskórovali, což je mrzet nemuselo. Slavit mohli zasloužené tři body.

Góly: 10. Trtílek, 32. Chloupek. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 4:0. Diváci: 128. Poločas 2:0. Blansko: Veselý – Feik, Šplíchal, Bokůvka – M. Šmerda (71. D. Šmerda), Škrabal, Chloupek (79. Hladký), Kratochvíl, Pšikal – Trtílek, Závodný. Slavoj Polná: Skočdopole – Čížek, Kučera, Kubec (26. Pecina) – Klíma, David Kavka – Benda, Daniel Kavka, Holub – Válek (83. Procházka), Hrdlička. Nejlepší hráči: Trtílek, Pšikal – Pecina.

ROSICE – VRCHOVINA 5:1
Doslova poločas hrůzy prožili fotbalisté Vrchoviny v sobotním utkání v Rosicích. Domácí nastoupili velice agresivně a během úvodních pětačtyřiceti minut nastříleli opařeným hostům hned pět branek, které padaly po prakticky totožných akcích. V 6. minutě přišel centr z levé strany a Přichystal otevřel skóre zápasu. Stejná situace se opakovala v 18. minutě, přesně zakončoval Pazourek – 2:0. Po půlhodině hry to bylo již 3:0, centr z pravé strany zakončil Kršák. Za dalších sedm minut přišla pro Vrchovinu další komplikace. Po ostrém zákroku dostal červenou kartu stoper Smetana, navíc Rosice z přímého kopu zvýšily Drbalem. Definitivní tečku za první půlí pak brankou na 5:0 udělal Pazourek.

Do druhé půle nastoupili hosté se snahou utkání alespoň zkorigovat, k čemuž jim pomohla situace z 55. minuty. Po druhé žluté kartě šel ze hřiště domácí Moučka a síly na hřišti se vyrovnaly. Korekce nepříznivého stavu se hráči Nového Města dočkali až deset minut před koncem, kdy na konečných 1:5 upravil Dočekal.

Góly: 6. Přichystal, 18. a 42. Pazourek, 30. Kršák, 37. Drbal – 80. Dočekal. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 3:1. ČK: 1:1 (55. Moučka – 37. Smetana). Diváci: 180. Poločas: 5:0. Rosice: Zádrapa – Kršák, Kugler (46. Buršík), Havlásek, Černý, Pazourek (90. Prax), Selinger, Drbal, Moučka, Přichystal (72. Vaněk), Šíp. Vrchovina: P. Šmída – Chalupa, Vícha, Smetana, Prokopec – K. Skalník, Wolker (46. Žák), Zbytovský, Michal (46. Košík), M. Skalník (21. Ošmera) – Dočekal. Nejlepší hráči: Selinger, Moučka, Kršák.

H. BROD – BŘECLAV 0:2
Do dvacáté minuty byli nebezpečnější hosté, kteří měli dvě šance, ale obě nepřesně zakončili. Následně po ztrátě míče domácích poslal Břeclav do vedení Netopilík. Potom se osmělil Slovan, ale byly to pouze náznaky šancí v podobě Štědrého a střílený centr Jaroslava Kubáta hosté zahráli na roh. Do konce poločasu se hrálo po vápna, Kubáta ohrozil pouze Simandl. Po přestávce se snažil Slovan o vyrovnání, ale gólové šance si nevypracoval. V 66. minutě se Musil protáhl mezi stopery a Jiřímu Kubátovi nedal šanci. Domácí začali hrát na riziko, čehož Břeclav využila ke třem brejkovým situacím. Tu první zachránil výtečným zákrokem Jiří Kubát, při druhé nestačil hostující hráč potrestat špatné vyběhnutí brodského gólmana a míč poslal nad branku a třetí brejk hasil na poslední chvíli Plíšek. Slovanisté tak nedokázali navázat na povedený zápas v Polné.

Góly: 20. Netopilík, 66. Musil. Rozhodčí: Silný. ŽK: 5:0. Diváci: 150. Poločas: 0:1. H. Brod: Jiří Kubát – Plíšek, Svoboda, Berky, Pazderka (70. Polcar) – Štědrý (78. D. Henek), Karlík (55. Bartok), Jaroslav Kubát, Mrázek – Háněl, Prchal. Břeclav: Janči – Hloch, Simandl (61. Svizela), Serafin, Netopilík (88. Vukič) – Ulehla, Fiala, Musil, Smejkal – Ianosteac, Martinovič. Nejlepší hráči: Jiří Kubát – Simandl, Netopilík.

V. BÍTEŠ – TŘEBÍČ 2:0
Malé krajské derby mělo speciální příchuť pro domácího trenéra Havránka i několik jeho svěřenců, kteří ještě nedávno oblékali dres právě Třebíče. Domácí měli od prvních minut územní převahu, ale pouze po šestnáctku. Až ve 23. minutě Chlup nacentroval a na zadní tyči otevřel skóre zápasu hlavičkující Pohl. Chvíli nato mohl zvýšit Šimončič, ale krásnou střelou orazítkoval pouze břevno. Další šanci měl také Ondrák, ale bez efektu. Ve 35. minutě mohli fotbalisté Třebíče vyrovnat, ale gólman Matiášek sólový nájezd zlikvidoval.

Šest minut po změně stran se skóre měnilo podruhé. Šimončič postupoval z pravé strany sám na gólmana a střelou na zadní tyč nekompromisně zakončil – 2:0. Hosté se vrhli do útoku, měli územní převahu, ale kromě střel z dálky si pořádnou příležitost nevytvořili. Velká Bíteš chodila do brejků, ale jak Novotný, tak i Knos své dobré možnosti nedali. Utkání se pak již dohrávalo a domácí si připsali důležité tři body.

Góly: 23. Pohl, 51. Šimončič. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 2:0. Diváci: 346. Poločas: 1:0. V. Bíteš: Matiášek – J. Pokorný, Randhawa, Pohl, Ondrák – Knos (74. Kopáček), Whittingham, Chlup, Šimončič (82. Mrňa) – Novotný, Valsa. Třebíč: Procházka – Gualano, Suchna, Karásek, R. Bence (77. Renát) – Houser, Lorenc, Beránek, Valíček (72. Staněk) – Novák, Maleta (61. Kovář). Nejlepší hráči: Chlup, Novotný – Beránek.

ŽDÍREC N. D. – ŽĎÁR N. S. 1:0
Začátek utkání patřil Žďáru, který se tlačil do koncovky hlavně standardními situacemi, rohovými a nepřímými kopy. Ovšem domácí obrana v čele s Pometlem si s tím poradila. Pak se hra zlomila, ve 21. minutě totiž Jiroutek přenesl balon na křídlo Klimešovi a ten z dálky přehodil vybíhajícího brankáře.
Ve stejném duchu se nesl i druhý poločasu. Žďár prohrával, chtěl dotáhnout skóre, ale zvlášť velkou převahu neměl. Ždírec měl jen náznaky šancí a utkání dotáhl do vítězného konce hlavně takticky.

Gól: 21. Klimeš. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 3:4. Diváci: 330. Poločas: 1:0. Ždírec n. D.: Pometlo – Kučera, Fikar, J. Novotný, Štukhejl – Kysilko (70. Pátek), Jiroutek, Tlapák (91. Čalkovský), Klimeš – Najman, P. Novotný (87. Málek). Žďár n. S.: Konrád – Šindelka, Fiala (46. Štursa), Komínek, Wasserbauer – Bureš (76. Kunsmüller), Vitásek, Trojánek, Sodomka, Nedvěd (46. Mašek) – Vopršal. Nejlepší hráči: Tlapák, Pometlo – Vopršal.

ST. ŘÍŠE – TIŠNOV 1:3
Už v 9. minutě domácí slavili přesnou trefu Plichty. Po centru přizvedl Nehyba míč hlavou a doražení křížem zamířilo k zadní tyči. Čtyři minuty poté ale Stará Říše inkasovala od Sodomky, a přestože Nehyba byl dvakrát pro hosty nebezpečný, do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Tišnov ve druhé půlce ještě přidal, a zanedlouho slavil obrat. Znovu u toho byl skórující Sodomka. Jícha pak musel míč lovit ze sítě ještě jednou, protože hostující kanonýr Sodomka zkompletoval hattrick.

Góly: 9. Plichta – 13., 50. a 64. Sodomka. Rozhodčí: Šula. ŽK: 5:3. Diváci: 145. Poločas: 1:1. St. Říše: Jícha – Hekerle (65. Rygl), Príborský, Heide, Šmíd – Chlumský, Severa, Smejkal, Cipruš – Plichta, Nehyba. Tišnov: Kunický – Pospíšil, Huška, Žáček (80. Grůza), Schneider – Švancara, Sedlo, Bednář (75. Halas), Bubenčík – Krejčíř, Sodomka (65. Novák). Nejlepší hráči: Heide – Huška, Schneider.

Ostatní výsledky 9. kola: Tasovice – Bzenec 3:2 (0:1), 67., 71. a 90. Lapeš – 32. Pelikán, 47. Reška. Strání – Šumperk 1:2 (1:0), 29. Valenta (PK) – 54. Nimrichtr, 77. Olejník.

16. TŘEBÍČ 9 1 3 5 11:29 6

Příští kolo: Bzenec – ST. ŘÍŠE, Břeclav – Blansko, ŽĎÁR N. S. – H. BROD, Strání – ŽDÍREC N. D., VRCHOVINA – Tasovice, SL. POLNÁ – Rosice, Šumperk – TŘEBÍČ, Tišnov – V. BÍTEŠ.