Zbývající otázka, tedy kdo soutěž vyhraje, bude zodpovězena dnes před půl osmou večer. Fotbalisté prvního Blanska hostí od 17.30 Polnou, druhý, o bod horší Hodonín přivítá na svém hřišti ve stejný čas předposlední Ždírec.

„Do Blanska určitě nejdeme s poraženeckou náladou," ujišťuje polenský kouč Vladimír Hekerle. Ten sice po pětigólové porážce v Rosicích na konci května prohlásil, že vyhlíží konec sezony, ovšem vysoká výhra nad Vrchovinou vrátila jeho týmu elán.

„Nálada šla hodně nahoru, nicméně to nemění nic na tom, že už asi každý vyhlíží dovolenou," usmívá se trenér Slavoje.

Chybět jeho týmu bude hvězda posledního utkání Jan Urbánek, který proti Vrchovině zaznamenal hattrick. Poté se ovšem nechal hloupě vyloučit.

„Sám Honza uznal, že to byl zkrat. V poslední době podával dobré výkony a musíme se s jeho absencí poprat. Šanci dostanou jiní, kteří se tak mohou ukázat," řekl Hekerle. K dispozici nebude mít ani druhého hříšníka Daniela Kavku, kterému právě tímto utkáním vyprší pětizápasový trest za vyloučení v Bystřici. Z pracovních důvodů pak na zápas neodcestuje Jiří Fadrný.

Přesto Polenští věří v úspěch. „Víme, že domácí mají zkušený tým, ale boj o postup se jim pokusíme znepříjemnit," dodal Hekerle.

Jako jasný outsider cestuje do Hodonína ždírecký Tatran. Nováček, který už je jistým sestupujícím, totiž v sezoně venku ani jednou nevyhrál. I když, na začátku soutěže získal skalp právě Jihomoravanů – na podzim porazil v azylu v Hlinsku.

„Tentokrát ale budeme oslabení. Nepojedou s námi Pátek a Koutný, takže beru kluky z béčka," říká trenér Martin Slavík, který na rovinu přiznává, že o víkendu čeká Tatran mnohem důležitější zápas. „Béčko vede okresní přebor a hraje o postup," vysvětluje.

Přesto chce Hodonín potrápit. „Je samozřejmě těžké s hráči, kteří mají zkušenosti z okresu, usilovat o výsledek proti bývalým ligovým fotbalistům, které vede trenér rovněž se zkušenostmi z nejvyšší soutěže i reprezentace," uznává Slavík, „ale pokusíme se o to. Budeme hrát organizovaně a pokusíme se na hřišti aplikovat to, co bych s týmem rád hrál v budoucnu," dodal.

Zápas bere zároveň jako skvělou přípravu na příští sezonu. „Už to tak můžeme pojmout. Takový soupeř, který je na rozhraní divize a třetí ligy, se na léto shání těžko, beru to jako výborný test," podotýká Slavík.

V pátek je na programu také derby Vysočiny. Pelhřimov v něm od 17 hodin přivítá Žďár.

V sobotu pak do Bystřice míří k okresní konfrontaci tradiční rival z Nového Města.

Divizní menu
PÁTEK: 17.00: PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S. 17.30: Hodonín – ŽDÍREC N. D., Blansko – SLAVOJ POLNÁ.
SOBOTA: 13.00: ST. ŘÍŠE – Tasovice. 16.30: BYSTŘICE – VRCHOVINA, H. BROD – Přerov, Uh. Brod – Šumperk, Kozlovice – Rosice.