Okresní derby Jihlavska skončilo v Polné, kam přijela Stará Říše, vítězstvím domácích.

BYSTŘICE – UH. BROD 3:3

Hosté přijeli s defenzivní taktikou a Bystřice sice byla častěji na míči, ovšem chyběla jí trpělivost. Navíc dvakrát chybovala. Nejprve po zbytečné rozehrávce a následném faulu po standardní situaci udeřil hlavičkující kapitán Marek David. Další zaváhání přišlo na pravé straně hřiště, následoval centr do vápna a nepokrytý Pochylý zajistil slováckému celku do šatny dvoubrankový náskok.

Po pauze se Bystřice probrala a brzy korigoval z přímého kopu Zbytovský. V divoké tříminutovce po hodině hry dali hosté dva góly a inkasovali červenou kartu. Nejprve Večeřa z brejku zvýšil náskok už na 1:3, vzápětí byl za oplácení vyloučen jeho spoluhráč Richard David a dvě minuty nato se trefil opět Večeřa, tentokrát však do vlastní sítě, když se snažil hasit standardní situaci. To Bystřici nakoplo. V početní výhodě však už stačila pouze vyrovnat – po závaru se hlavou prosadil Prášil.

„V poločase za nepříznivého stavu bych samozřejmě bod bral, z celkového pohledu jsme ale měli na víc,“ řekl bystřický kouč Martin Maša.

Góly: 57. Zbytovský, 68. vlastní Večeřa, 75. Prášil – 28. M. David, 37. M. Pochylý, 65. Večeřa. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (66. R. David). Diváci: 150. Poločas: 0:2. Bystřice: Veselý – Vícha, Chocholáč, Šponar, Mitáš – Adamec, Malý (86. Mezník), Zbytovský, Padrtka (54. Blaha), Sklenář – Prášil. Uh. Brod: Kohoutek – Kúdela, Vrága, M. David, M. Pochylý – R. David – Holík, Pacl – Jaroněk (70. Dolina), Mančík (83. Michalec) – Večeřa (77. Nevařil). Nejlepší hráči: Chocholáč, Prášil – Vrága.

ŠUMPERK – ŽĎÁR N. S. 0:0

Hosté začali na půdě jarní štiky bez ostychu. Do vedení je mohl poslat Mašek, jehož ránu do šibenice skvěle zneškodnil gólman. Domácí kat týmů z Vysočiny hrozil pouze ze standardních situací a závarů, ale vyloženou šanci si nevytvořil. Žďár měl další možnost po Jurnečkově centru, na který si naběhl Nedvěd, byl sražen, ale penalta se nepískala.

Ve druhé půli už šlo o taktický boj, přesto měli hosté ještě jednu příležitost. Po hodině hry se odražený míč dostal k úplně volnému Válkovi, který však branku minul. „Jeli jsme sem pro bod a máme ho,“ konstatoval žďárský kouč Karel Fencl.

Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 3:3. Diváci: 220. Šumperk: Kreizl – Kotzmann, Jindra, Jurásek, Španihel – Rozsíval (73. Klimeš), Horák (58. Muzikant), Demeter (35. Konečný), Reichl – Nimrichtr, Podhorný. Žďár n. S.: Jícha – Bureš, Veselý, Wasserbauer, Vomela – Mašek Sodomka – Jurnečka, Nedvěd, – Trojánek (90. Ujčík) – Válek. Nejlepší hráči: Kotzmann – Wasserbauer, Trojánek.

VRCHOVINA – PELHŘIMOV 1:3

První šanci si vypracovali hosté, těsně před brankou se netrefil D. Poul z malého vápna. I poté byl Pelhřimov více aktivní. Bombou se prezentoval V. Poul, ale Michálek byl na místě. O dvě minuty později domácí založili brejk a domácí T. Poul se zbavil obránce a pálil z hranice vápna těsně nad. To Vrchovinu mrzelo, protože z protiútoku se po přihrávce Bartoně trefil do prázdné branky Kmoch.

Ve druhé půli hosté svůj náskok zvýšili – po přiťuknutí zleva se přesně trefil po chybě obrany střídající Kostelecký. Jiskru naděje vykřesal střídající

dorostenec Kyselý, který korigoval. Ovšem hned z rozehrávky kontroval hostující Bartoň. Domácí tlačili, ale dobře zformovaná obrana Pelhřimova vše pokryla.

„Vždycky začneme hrát, až když dostaneme gól. A to už si takové týmy pohlídají. Je to o psychice, o ničem jiném,“ konstatoval trenér Vrchoviny Ladislav Libuša.

Góly: 73. Kyselý – 28. Kmoch, 58. Kostelecký, 73. Bartoń. Rozhodčí: Hlubinka. ŽK: 2:3. Diváci: 280. Poločas: 0:1. Vrchovina: Michálek – Komínek, L. Smetana, Drdla (55. Kyselý), Blažíček – Russ (81. Žák), Michal (87. Mazel), Nespěšný – T. Poul, Mbah, Kovář. Pelhřimov: Čermák – Chadim, Čížek, Vacek, Homolka – Bartoň (90. Zelenka), D. Poul, Jeřábek (55. Kostelecký), Kmoch (81. Machač) – V. Poul, Naniáš. Nejlepší hráči: Michal – Naniáš, Bartoň.

PŘEROV – ŽÍDREC N. D. 3:1

První půlku měli domácí více ze hry. Hosté se soustředili hlavně na to, aby neinkasovali. Jenže pak přišel v 17. minutě přímý volný kop a Bogdaň zamířil do protipohybu Pometla. A za chvilku už to bylo o dvě branky, když Hrušák proměnil penaltu. Těsně po změně stran zmrazil hosty třetí gól, když po nepovedeném rohu se míč odrazil na vápno k Václavíčkovi, a ten se nemýlil. Ždírec pak byl aktivnější než soupeř a převzal iniciativu, ale příležitosti, které si vytvořil, k brance nevedly. Až čtyři minuty pře koncem se z penalty trefil Čalkovský.

Góly: 17. Bogdaň, 35. Hrušák (PK), 47. Václavíček – 86. Čalkovský (PK). Rozhodčí: Popelák. ŽK: 3:3. Diváci: 125. Poločas: 2:0. Přerov: Marák – Bogdaň, Bubeník, Zimčík, Hrabal – Hrušák, Kytlica (62. Horák), Koller (90. M. Koutný ml.), Václavíček – Hornich, M. Koutný st. (71. Pavelka). Ždírec: Pometlo – Cestr, Čalkovský, Kolouch, Plíšek – Koutný, Smejkal (57. Klimeš), Pátek, Novotný, Štukhejl (73. Dvořák) – Najman. Nejlepší hráči: Bogdaň, Václavíček – Pátek.

SLAVOJ POLNÁ – ST. ŘÍŠE 2:0

Oba trenéři lákali na nesvázané derby, a hráči jejich slova plnili. Hned na začátku musel být po Kavkově přímém kopu v pozoru Jícha. Na druhé straně se po čtvrthodině ocitl v jasné šanci Brnický, ale chybu Kučery napravil včasným zákrokem Fadrný. Stará Říše se dostávala do tempa, jenže Pokorný prováhal správný moment na zakoneční, a celou zajímavou situaci zpackal.

Po třiceti minutách nacentroval míč před branku Rygl a Vavroušek měl s jeho překvapivým pokusem plné ruce práce. Domácí hrozili po standardních situacích, ale ani spolupráce Kavky a teč Bendy ke gólu nevedla. V závěru poločasu zkrotil „přímák“ Tichánka Vavroušek, a hlavička Jana Urbánka mířil nad Jíchovu svatyni.

První půlka gól nepřinesla, ta druhá už byla v tomto směru pro diváky přívětivější. Zprvu to opět po faulu těsně za vápnem zkoušel Tichánek, ale gólman Slavoje jeho pokus vyrazil. A to Říši mrzelo. V 54. minutě vyšla parádní kombinace Kučerovi a Bendovi, po jehož nezištné přihrávce skóroval Jan Urbánek. Vyrovnání měl pak na noze Pokorný, ale Fadrný obětavou hlavičkou gólu zabránil. Hosté se hnali dopředu, ale v 67. minutě zapomenuli zavřít zadní vrátka, Jan Urbánek nic nevymýšlel a mazáckým lobem překonal Jíchu podruhé. Domácí spasitel mohl ještě zkomplikovat hattrick, ale v dobré pozici přestřelil.

Góly: 53. a 67. Jan Urbánek. Rozhodčí: Možíš. ŽK: 2:1. Diváci: 255. Poločas 0:0. Slavoj Polná: Vavroušek – Jakub Urbánek, Pražák, Kučera, Bambula – J. Holub (78. T. Holub), Fadrný, Zábrodský, Benda – Jan Urbánek (89. Klíma), Kavka. Stará Říše: Jícha – Heide, Kadlec, Príborský, Cipruš (81. Kratochvíl) – M. Pokorný (67. Tsuruta), Suzuki, Tichánek, Rygl (67. Dvořák) – Vácha, Brnický. Nejlepší hráči: Vavroušek, Benda, Jan Urbánek.

KOZLOVICE – H. BROD 4:0

Kozlovice začaly aktivně, ale Slovan do 15. minuty silou vůle ubránil všechny rodící se šance. V 17. minutě unikl Kaďorek, odcentroval a Schlehr do prázdné branky doklepl odražený míč. Potom měl Slovan několik náznaků šancí, ale nedůrazné zakončení mu nedovolilo vyrovnat. Dobrou příležitost měl ve 28. minutě Vopršal, ale jeho trestný kop z dobré pozice skončil nad. Hosté potom ubránili závar ve 33. minutě a čtyři minuty před pauzou centr Hekerleho minul ve velké šanci Henek.

Po změně stran po chybě při vhazování Tuhý fauloval Schlehra a Kaďorek z penalty zvýšil na 2:0. V 57. minutě Křivka ještě stačil zabránit další pohromě, ale potom odražený míč od tyče Schlehr vrátil hlavou do sítě. Hosté se dostávali na dostřel Kadlecovy branky, ale jejich řešení v koncovce byla špatná. Potom spálil dvě tutovky Galetka a skóre po biliáru uzavřel Schlehr. Nejdříve trefil tyč, dorážku Kaďorek nasměřoval do břevna a Schlehr pak završil hattrick.

„V první půli jsme s domácími drželi krok, ale klukům se do hlav dostalo zranění dvou hráčů. Ve druhé půli jsme hodně chybovali, naše hra se sesypala,“ posteskl si trenér Slovanu Richard Zeman.

Góly: 17., 58., a 90. Schlehr, 55. Kaďorek (PK). Rozhodčí: Dorušák, ŽK: 4:3. Diváci: 380. Poločas: 1:0. Kozlovice: Kadlec – Heger, Král, Aksamit (71. Drápal), Střelec – Krejčíř, Schlehr, Vojtášek (63. Sikora), Kaďorek – Žůrek (78. Hradil), Galetka. Havlíčkův Brod: Kubát – Hekerle, Křivka, Háněl, Vařejka – Štědrý (68. Hejkal), Henek (44. Tuhý), Polívka, Portyš (8. Prchal) – Veselský, Vopršal. Nejlepší hráči: Krejčíř, Schlehr, Galetka.

Ostatní výsledky 22. kola: Rosice – Hodonín 2:0 (0:0), 47. Malata (PK), 62. Moučka. Tasovice – Blansko 5:0 (3:0), 25. Hrobař, 33. Paul, 37. Kirschner, 47. Horáček, 55. Veselý.

16. H. BROD 21 4 7 10 21:40 19

Příští kolo: Hodonín VRCHOVINA, Uh. Brod Kozlovice , Šumperk Tasovice, ŽĎÁR N. S. Přerov, ŽDÍREC N. D. SLAVOJ POLNÁ, ST. ŘÍŠE Rosice, PELHŘIMOV BYSTŘICE, H. BROD Blansko.