Dlouhá Ves se potkala s formou už pozdě

Havlíčkobrodsko – Dvě překvapení přinesly víkendové zápasy I. B třídy. Tis totiž doma překvapivě porazil Luka a sestupující Dlouhá Ves porazila Košetice.

4.6.2012

Ilustrační fotoFoto: Ivo Havlík

TIS – LUKA N. J. 2:0
Zápas v Tisu měl oboustranně výbornou úroveň se šancemi na obou stranách, kdy největším paličem byl hostující Toman. Gólu se diváci dočkali v 25. minutě, kdy pěknou individuální akci předvedl nestárnoucí Míla Kozlík, který obešel čtyři protihráče a gólmana se mu povedlo „ala Poborský" přelobovat. Potom začali hosté hodně zlobit a snažili se o vyrovnání, ale výborná obrana domácích fungovala na jedničku. I po přestávce se hrál kvalitní fotbal, když rozhodnutí padlo šest minut před koncem zápasu z kopačky Krajíčka.
Góly: 25. M. Kozlík, 84. Krajíček. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Tis: Chudoba – Kučera, Mareš, Miřátský (46. Zezulák), Kubát – Rosecký, T. Vacek, M. Kozlík, Krajíček – Benák (53. M. Vacek), Kafka (81. D. Kozlík ml.).

LUČICE – BUDÍKOV 1:1
Lučice v utkání s Budíkovem doplatila na celou řadu nevyužitých šancí. Domácí nedokázali v gól proměnit ani ty nejvyloženější příležitosti, a tak zanedlouho přišel trest. Ve 35. minutě se z prvního útoku hostí k odraženému balonu dostal Bláha a pohodlně skóroval do téměř odkryté branky. Střelecké trápení Lučice ukončil až v 85. minutě přesně mířený centr před branku, kde jej Doležal hlavičkovým pokusem umístil mezi tyče.
Góly: 85. Doležal – 35. Bláha. Rozhodčí: Kamenský. ŽK: 3:1. ČK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Lučice: Konvalina – Beránek, Mazuch, Sommer, P. Lančarič – Fiala (75. Kovář),  Herman, R. Blažek, Doležal – P. Blažek, M. Lančarič.

LÍPA – H. CEREKEV 2:2
Už ve druhé minutě dokázal hostující Růžek využít chyby domácí obrany a v samostatném úniku nekompromisně poslal Horní Cerkev do vedení. Lípa poté postupně zvyšovala tlak a brzy se dočkala vyrovnání. Z druhé vlny prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Krpálek. Po přestávce využili hosté neaktivity soupeře k dalšímu výsledkovému odskočení, přesto se nakonec z výhry neradovali. Proměněná Vašákova penalta z 88. minuty rozhodla o dělbě bodů.
Góly: 33. Krpálek, 88. Vašák (pen.) – 2. a 59. Růžek. Rozhodčí: Krulík. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Lípa: Vašák – Souček, Prokš, Fejt, Krpálek – Koref (58. Kutlvašr), Starý (71. Vácha), Mareš, Kříž – Hrdlička, Janáček.

KOŽLÍ – DL. VES 1:4
Z herní převahy v úvodních minutách dokázalo domácí Kožlí vytěžit jednu branku. Síť rozvlnil Trpišovský, který unikl po pravé straně a placírkou poslal balon ke vzdálenější tyči. Hosté se ještě do přestávky dočkali zaslouženého vyrovnání, a to po závaru před brankou a střele Henzela. Do druhé půle nastoupilo opět lépe Kožlí, ale Dlouhá Ves těžila z brejků. Nejprve gólově unikl Svoboda, na kterého navázali Lukačina se Šnoblem. Dlouhá Ves tak pohodlně zvítězila 4:1.
Góly: 19. Trpišovský – 40. Henzel, 67. Svoboda, 70. Lukačina, 80. Šnobl. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 4:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Kožlí: Březina – Vladyka, Pešek, Brzoň, Janů – Pajer (74. J. Makovec), Vosyka (86. Cicvárek), Radoš (87. P. Makovec), Voplakal – Blažejovský, Trpišovský. Dl. Ves: Bárta – Krečman, Kunášek, Polák (81. Neubauer), Veselý – Lukačina, Šnobl, Henzel, Svoboda (88. Novák) – Pospíchal, Cibulka (82. Šrámek).

KOŠETICE – H. BOROVÁ 1:4
Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a úvodní dvacetiminutovka se hrála skoro výhradně na polovině hostů. Poté se hráči Borové osmělili a začali diktovat vývoj utkání. Skóre otevřel Petr Veselý, nerozhodný stav zařídil z penalty A. Vejsada. Po změně stran už se hrálo zcela podle not hostů, v jejímž dresu zahrál skvěle Petr Veselý, který dva góly dal a další dva připravil.
Góly: 43. A. Vejsada (PK) – 41. a 69. Petr Veselý, 61. Fikar, 71. Sobotka. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Havlíčkova Borová: Pavel Veselý – Tonar, Šmíd (50. Sobotka), Rakušan, Fruebauer, Kučera, Fikar, J. Veselý, Petr Veselý (75. Šrámek), L. Němec (10. Hošák), Blažek.

PACOV B – CHOTĚBOŘ B 1:1
Pacovská juniorka potřebovala nutně zvítězit, aby opustila pásmo sestupu, ale narazila na silného soupeře. Po akci Gavreckého se už ve 4. minutě výtečně uvolnil Kabíček, obalamutil gólmana a poslal domácí do vedení. Rezerva Chotěboře nenechala na odpověď dlouho čekat a o deset minut později se z pravé strany prosadil samostatnou akcí Koutný a vyrovnal. Po zbytek utkání byly na obou stranách vidět šance, výsledek se však už neměnil.
Góly: 4. Kabíček – 14. Koutný. Rozhodčí: Burza. ŽK: 2:3. Diváci: 130. Poločas: 1:1. Chotěboř B: Kudla – Češík, Houška, Neuwirth (46. Bílek), Vítek, Koutný, Šimon (46. Málek), Krédl (54. Pfefer), Langer, Zvolánek, Benák.