MSDL U19

H.BROD – ZNOJMO 3:1
„Jsme kompletní a chceme se s podzimem úspěšně rozloučit", hlásil před zápasem asistent brodského trenéra David Němec. Oba soupeři začali pořádně zostra a v rychkém tempu.

Z počátku měli mírně navrch Moravané, Bogner se prokličkoval přes tři bránící bránící hráče, domácí gólman Jícha však stačil střelu do pravého růžku branky vystihnout a lapit. Slovan se do gólové příležitosti za prvních dvacet minut nedostal. Až v 21. minutě dal o sobě vědět brodský kapitán Prchal, jeho dalekonosná střela minula o pár centimetrů levou tyč. Hráči Znojma byli důrazní v osobních soubojích a dělali Slovanistům nemalé starosti. Slovan však také zařadil vyšší rychlostní stupeň a vynutil si mírnou převahu.

Do takřka čisté gólovky se dostal Rosecký, akci zakončil střelou nad břevno, střelecky znovu zahrozil na hrotu Prchal, když mu chyběl jen pověstný krůček k tomu, aby zužitkoval kolmici od Roseckho. Dvě minuty před pauzou nečekaně uhodilo na brodské straně, po centru do vápna propadla domácí obrana, naběhl si Bogner a hlavou usměrnil míč do sítě 0:1. Jmenovaný hráč byl blízko gólu i v úvodu druhého poločasu, na malém vápně zažehnal pohromu na poslední chvíli Rokos. Moravané dotírali na brodské mladíky jako rozzuřené vosy a zdálo se, že převezmou iniciativu zápasu.

Po necelé hodince hry však přišly velké chvíle hráčů z Losů, kteří najednou našli „svoji hru" praktikovanou v předchozích zápasech.

Nejdříve před znojemskou svatyní jenom hřmělo, potom vyrovnal Rosecký a další blesk sjel až ve 62. minutě. To si po zdařilém centru naběhl do vápna Franc a hlavou poslal spoluhráče do vedení 2:1. Fotbalisty z města okurek to na chvíli zmrazilo, toho využil rychlík Haala a pojistil vedení na 3:1. To již byli mladíci z Vysočiny na koni, zvláště když za hrubý faul uviděl červenou kartu znojemský Alaca. Broďáci kontrolovali hru, před moravskou svatyní to často „vřelo", branka však již nepadla.

„Bylo to fyzicky náročné střetnutí, Znojmo bylo kondičně výborně přepraveno. Jsem rád, že kluci po inkasovaném gólu si nenechali vnutit hru soupeře a sami udeřili. Z našich borců se dařilo gólmanovi Jíchovi, na postu stopera dominoval Bača, na hrotu útoku Prchal, v poli Haala a Rosecký. Dík patří všem klukům za výborné výkony v průběhu celého podzimu," chválil nad míru spokojený kouč Ján Bdžoch.
Góly: 59. Rosecký, 63. Franc, 65. Haala – 43. Bogner. Rozhodčí: Reich. ŽK: 2:5. ČK: 0:1. Diváci: 35. Poločas: 0:1. H. Brod: Jícha – Franc (80. Vrána), Pleva, Burjetka (75. Svoboda) – Dvořák (46. Jaroš), Rokos, Polívka, Haala, Rosecký – Prchal.

Alois Svoboda