Jenže chyba lávky, místo toho se ještě rvali o postup či záchranu svých klubů. Nejvíce sledovaným duelem byl zápas Havlíčkova Brodu se Starou Říší, v němž hosté získali kýžený bod, a slaví postup do divize.

„Kvůli takovým pocitům se fotbal hraje. Neznám lepší pocit, než když můžete slavit postup. Vše jsme si museli vybojovat, protože soupeř nám nedal nic zadarmo," nechal se slyšet šťastný trenér Staré Říše Luděk Kovačík.

Smutno naopak bylo fotbalistům Humpolce, kteří potřebovali vyhrát v Jaroměřicích, a pak čekali na klopýtnutí svého konkurenta. Trenér Josef Soural už dopředu však optimismem nehýřil. „Stará Říše měla skvělé jaro, asi si už nenechá postup vzít."

Záchranu měla ve svých rukách Nová Ves, jenže na bod ve Ždírci nedosáhla. „Jaro nás nezastihlo v dobrém rozpoložení. Trápili jsme se po celou dobu," tvrdil trenér Vítězslav Machatka.

Dekora tak udělala radost Pacovu, který jen mohl doufat.

V I. A třídách je velkým překvapením pád Ledče nad Sázavou. Ta se trápila i v předchozích sezonách, ale sestup se pro ni stal černou můrou. „Potýkali jsme se s horší disciplínou hráčů. Opět nás bylo málo, klukům je to asi jedno," povzdechl si kouč Jan Lebruška po porážce 2:5 se Speřicemi. „Kováci" měli už před zápasem jen malou šanci, těžko se dalo předpokládat, že rozjetá havlíčkobrodská rezerva klopýtne ve Štokách.

Postup do nejvyšší krajské soutěže si naopak vybojovala Přibyslav, která před sezonou požádala o přesunutí do skupiny B.

Zamotaná situace byla před posledním kolem v I. B třídě skupině B. Polovina týmů ještě hrála o záchranu. Nakonec na sestupových příčkách skončily Budíkov a Pacov B, které je držely již předtím.