Přibyslav bude v neděli od 14.30 hodin hostit rivala ze Světlé nad Sázavou.

Momentálně jsou na tom lépe domácí, kteří jsou na čtvrtém místě tabulky a v posledních zápasech i hodně produktivní. Šest gólů nastříleli brodskému béčku a žďárskému Herálci, čtyři přesné zásahy přidali v minulém kole v Chotěboři.

To desátá Světlá nad Sázavou se po třízápasovém bodovém půstu dočkala výhry v posledním domácím zápase proti Sapeli Polná (4:1).

„Kluci se herně zvedli a bylo to v týdnu vidět na trénincích," řekl světelský trenér František Polák a dodal: „Na derby se samozřejmě těšíme. Bude to zápas hlavně o soubojích, přesto věřím, že předvedeme pěknou podívanou."

To přibyslavský kouč Radek Havlíček bude na pátečním tréninku řešit hlavně sestavu. „Na marodce máme Tomáše Musila, nevím, jak na tom bude Jan Flekal, kterého nepustil v Chotěboři na hřiště bolavý kotník," počítá ztráty Havlíček.

Matěj Vopršal vs. Křikava

V minulých zápasech řádili snajpři obou týmů. Přibyslavský Matěj Vopršal nastřílel hattrick Chotěboři, jeho zítřejší konkurent Miroslav Křikava zase Sapeli Polné.

Předvedou své střelecké umění i ve vzájemném souboji?

„Nemyslím si, že to bude o těchto hráčích. Já jsem rád, že se Míra Křikava prosadil a věřím, že bude protivníky zlobit dál, protože to stále umí. Zápas bude především o kolektivním pojetí hry, kdyby těmto hráčům spoluhráči šance nevypracovali, tak se nemají z čeho prosazovat. Musíme si samozřejmě na Matěje dát pozor, protože ten v této soutěži nemá co dělat. Jeho potenciál je někde jinde," má jasno Polák.

Jeho protějšek Radek Havlíček mluvil v podobném duchu: „Oba to jsou nadstandardní hráči. Pro Matěje to bude specifický zápas, nastoupí proti svému bývalému trenérovi z působení v brodském Slovanu. Očekávám, že Franta Polák na něj vymyslí nějakou taktiku a navíc se se spoustou hráčů zná osobně. Bude to určitě zajímavé derby."

V loňské sezoně si oba soupeři sebrali všechny body v domácím prostředí. Ve Světlé zápas skončil 2:1, v Přibyslavi 3:2.

Výsledky napovídají, že se rozhodně na bezbrankovou remízu hrát nebude.