Zatímco havlíčkobrodský Slovan dokáže urvat všechny body ve vyrovnaném zápase, Humpolec se nenachází zrovna v dobrém rozpoložení a ve šlágru 13. kola krajského přeboru byl tím méně šťastným.

HUMPOLEC – HAVL. BROD 1:2

Jeden z klíčových okamžiků přišel již v 7. minutě, když se hosté dostali šťastně do vedení. Vařejkův centr z levé strany totiž skončil v síti překvapeného a bezmocného Kříže – 0:1. Smolná branka však Humpolec nedeprimovala a v dalších minutách měl blízko k vyrovnání. Ve dvou velkých šancích se ocitl pravý obránce Kopic, ale v obou případech neuspěl. Ve 14. minutě hlavičkoval těsně vedle, o sedm minut později po další standardce v ještě tutovější šanci pálil nedůrazně.

„Hosté se dostali šťastně do vedení, pak se jim hrálo lépe. My jsme ale potom měli dobré momenty a vyrovnali. Už předtím mohl dát gól Tomáš Kopic, s proměňováním šancí se ale potýkáme. Na střílení gólů tam jsou jiní hráči, jako třeba Jirka Pikl, tomu se ale nedaří, a pak to hrál zbytečně moc na sebe," posteskl si humpolecký kouč Ján Kubík.

„Kučírek tam chytil míč na brankové čáře, důležitý zákrok. My jsme už ale předtím měli dát na 2:0," přidal se havlíčkobrodský trenér Richard Zeman.

Pak se zase připomněli fotbalisté Slovanu, po půlhodině hry Provazníkovu hlavičku zpod břevna s námahou vyškrábl Kříž a vzápětí byl dobře postavený proti Klusákově střele. Ve 37. minutě se v ideální střelecké pozici dvakrát ocitl Pikl, ale Nechvátal mu vystavil i proti dorážce ukázkový blok (pro brodského stopera to nebyly jediné podobné zákroky). O minutu později se už ale domácí radovali, míč do sítě doslova protlačil stoper Procházka.

Na těžkém terénu, který všem hráčům ztěžoval pohyb i kontrolu míče, ve druhé půli tempo hry malinko opadlo. I tak se hrál zajímavý fotbal. Když se blížil konec hodiny hry, přišla velká chvíle Klusáka. Nejdříve jeho trestný kop vyrazil nad břevno Kříž a po následném rohu se krásně trefil po odraženém balonu – 1:2.

V 66. minutě přišel na hřiště Kavka a hned po několika sekundách se dostal k zakončení. Neposedný míč Kříž neudržel, ale při dorážce své předchozí drobnější zaváhání napravil. Na druhé straně se do šance proháčkoval Prokop, ale při jeho pokusu byl Kučírek na zemi včas. Když potom čtvrt hodiny po chybě Maršíka Slovan špatně vyřešil brejk dva na jednoho (sám viník dobře vystínoval Provazníka a nedovolil mu nebezpečně zakončit), skončil vyrovnaný šlágr kola vítězstvím favorita. Domácím nepomohlo ani vysunutí stopera Procházky na hrot útoku, z několika závarů před Kučírkem nic nevytěžili.

„Ve druhém poločase tempo trochu opadlo, soupeř se trefil krásně po jedné standardce a pak už to bylo těžké. Havlíčkův Brod dobře bránil, my jsme bojovali, ale nevyšlo to. Dnešní výkon by asi v jakémkoli jiném zápase stačil na vítězství, ale náš mladý tým má výkyvy. To se projevilo právě třeba minulý týden ve Světlé, musíme pracovat dál," dodal Kubík.

„Naše vítězství je šťastné, byl to spíš remízový zápas. Měli jsme dobré pasáže i šance, ale to lze říct i o soupeři. My jsme to s vypětím sil vzadu ubránili. Hodně práce udělal stoper Nechvátal, který hokejově zblokoval snad čtyři nebo pět gólových střel a další centry. My jsme naopak měli v prvním, ale hlavně v druhém poločase, kdy domácí otevřeli hru, řadu brejků, které jsme měli proměnit v uklidňující třetí gól. Týmu bych chtěl poděkovat, semkl se, hráči z lavičky přinesli do hry oživení, což je pozitivní," přidal pozápasové hodnocení Zeman a dodal: „Je důležité, že jsme těžký zápas zvládli a před největším konkurentem z Náměště udrželi osmibodový náskok (Deník v sobotní pozvánce chybně interpretoval Zemanova slova – pozn. autora). Teď ještě chceme zvládnout duel na hřišti Jemnicka."

Góly: 38. Procházka – 7. Vařejka, 59. Klusák. Rozhodčí: Beneš, ŽK: 3:2. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Humpolec: Kříž – Kopic, Procházka, Fikar, Maršík – Paťha, Pícha, Jeřábek, Pikl (82. Dalík) – Nepovím – Prokop. Havl. Brod: Kučírek – Bláha, Novotný, Nechvátal, Vařejka – Hejkal (66. Kavka), Tůma (84. Štědrý), Kubát, Petřík (78. Vacek) – Klusák – Provazník. Nejlepší hráči: Jeřábek – Tůma, Nechvátal.

Další zápasy:

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – MOR. BUDĚJOVICE 6:1

Skóre otevřel už ve 13. minutě po Durajkově přihrávce Macko. Budějovice mohly srovnat, ale chybu v rozehrávce napravil Rousek, který zlikvidoval samostatný únik. Náměšť měla nadále výraznou převahu, kterou do přestávky korunoval Záviška. Ve 35. minutě udeřili z ojedinělého výpadu hosté. Nejprve Rousek odvrátil střelu na roh, ale po jeho rozehrání se prosadil na přední tyči budějovický Šplíchal. Hostitelům vrátil dvougólové vedení po přestávce Doubravský. Domácí dál bavili hrstku diváků pohlednými kombinacemi, ze kterých pramenily další tři branky.

Góly: 13. Macko, 31. Záviška, 47., 76. a 87. Doubravský, 83. Prokeš – 35. Šplíchal. Rozhodčí: Machač. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Náměšť-Vícenice: Rousek – Chládek (82. Rous), Pernica, Heres, (76. Buchta), Prokeš – Štěpnička (67. M. Homola), Rubák, Durajka, Macko – Záviška (57. J. Homola), Doubravský. M. Budějovice: Jelínek – Novotný, Toman, Pařízek (78. Šťastný), Buďa – Dušek (65. Benda), Škoda, Veselý, Procházka – Stehlík, Šplíchal (80. Kabashaj). Nejlepší hráči: Doubravský, Macko, Prokeš.

OKŘÍŠKY – ŽĎÍREC N. D. 2:2

Úvod patřil domácím. Po sérii trestných kopů nejprve mířil doprostřed branky Jůza a poté hlavičkoval těsně nad Kotrba. V 19. minutě fauloval v pokutovém území Tekal protihráče a z nařízené penalty otevřel skóre Pátek. Okříšky po inkasované brance nesložily zbraně a podnikaly rychlé protiútoky. Ve 26. minutě domácí zahrávali po faulu ve vápně také pokutový kop, který proměnil Večeřa. O tři minuty později ale zvýšil Novotný na 1:2. Ve druhém poločase hostitelé zaspali začátek a soupeř nastřelil tyč. Po tomto varování Okříšky přidaly a po šancích Řezáče, Dočekala a Jůzy mohlo být srovnáno. Dočkaly se až v 73. minutě. To se postavil k přímému kopu na hranici velkého vápna Kotrba a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Góly: 26. Večeřa (PK), 73. Kotrba – 19. Pátek (PK), 29. Novotný. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:7. Diváci: 190. Poločas: 1:2. Okříšky: Fiala – Večeřa, Tekal, Dubský, Jančok, Brabenec, Rampír (46. Řezáč), Jůza (87. Ryšavý), Dočekal (79. Široký), Tůma, Kotrba. Ždírec n. D.: Veselý – Pazderka (66. Takács), Klupka, Votava, Štukhejl, Kysilko, Čalkovský (83. Dvořák), Mareš, Pátek (52. Havlíček), Smejkal, Novotný. Nejlepší hráči: Kotrba, Jůza – Mareš.

PACOV – SVĚTLÁ N. S. 2:2

Pacov začal hodně špatně. Ve 3. minutě ztratil před šestnáctkou míč, situaci musel Basík hasit faulem. Následovala penalta, kterou Kafka proměnil. Ve 24. minutě si Kafka dvakrát vyměnil míč s Křikavou a nejlepší střelec soutěže zařídil pro Světlou náskok o dvě branky. Domácí však nerezignovali. Ve 27. minutě našel Váňa centrem Jaroslava Přibyla, který hlavou snížil. Po přestávce návrat domácích do zápasu pokračoval a Váňa z penalty vyrovnal. Hosté pak začali hrát všechny míče na vysokého Štrose, jen v 62. minutě měli tři vyložené šance, ale skórovat už nedokázali.

Góly: 27. Jaroslav Přibyl, 59. Váňa (PK) – 3. Kafka (PK), 24. Křikava. Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (71. Čuřík). Diváci: 250. Poločas: 1:2. Pacov: Basík – Kuran, Vlk, Jaroslav Přibyl, Stejskal – Bártů (77. Z. Rybčák), Váňa, Vlach, Papež – Svoboda, Dolejš (77. Vítámvás). Světlá n. S.: Janota – Náděje, Machala, Valenta, Rezek (81. Karel) – Čuřík, Pohnětal (63. Vodička), Kafka, Dvořák – Křikava, Štros. Nejlepší hráči: Jaroslav Přibyl, Váňa – Valenta.

PŘIBYSLAV – CHOTĚBOŘ 1:1

V Přibyslavi se odehrálo velice bojovné utkání ve středu hřiště, ve kterém diváci příliš šancí neviděli. Ve 25. minutě odcentroval Flekal a Vopršal poslal domácí do vedení. Po přestávce to zkoušel dvakrát Krčál, ale ani jednou se neprosadil. Na druhé straně odpověděl Martin Odvářka hlavičkou, která mířila nad branku. V 70. minutě se ve středu hřiště uvolnil Kaplan a střelou bodlem k tyči nedal Holmanovi šanci – 1:1. „Vzhledem k průběhu zápasu je remíza spravedlivá. My jsme s bodem spokojeni," nechal se slyšet přibyslavský kouč František Prchal.

Góly: 25. Vopršal – 70. Kaplan. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (80. Buben). Diváci: 140. Poločas: 1:0. Přibyslav: Holcman – Marek (46. R. Musil), Říha, Strašil, Smejkal (55. T. Musil) – Pochop, Krčál, Škacha (75. Fikar), Flekal – Buben, Vopršal. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, Ďoubal, Hlaváček, Dvořák (63. Moravec) – Kaplan, Somerauer, Koutný (87. Šimoňák), Bělovský (80. Běloušek) – M. Odvářka, Hanousek. Nejlepší hráči: Říha, Pochop – M. Odvářka.

SAPELI POLNÁ – V. BÍTEŠ 3:2

Hosté začali zhurta a hned v 1. minutě využil zaváhání domácích zadáků Dvořák. Velká Bíteš byla nadále hodně aktivní, ale neuhlídala ofenzivní výpad sapeláků, kteří vyrovnali po parádní přihrávce Morkuse a trefě Padrnose. Jenže obraz hry se nezměnil a tempo dál diktovala Bíteš, která se dostala do několika dobrých šancí, ovšem Polnou podržel skvělý Koubek. Udeřilo tedy na druhé straně, kdy Padrnos našel Vacka, a ten propálil Šulu. Reakce hostů na gól byla pro domácí šokující, jelikož hned po rozehrání se vrhli do útoku, který zakončil neomylně Loup. Polná se od té chvíle probrala a začala mít i šance. Ale Vacek napálil tyč a Morkusovu hlavičku chytil Šula. Druhou půlku načala šance Morkuse, který ji nedotáhl do gólového zakončení, ale v 71. minutě už domácí slavili. Padrnos se drze natlačil do vápna, kde byl sražen, a Reiterman penaltou nepohrdl. Na těžkém terénu se hosté snažili zápas zachránit, ale domácí jim vyrovnat nepovolili.

Góly: 4. Padrnos, 20. Vacek, 71. Rychtecký (PK) – 1. Dvořák, 21. Loup. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas 2:2. Sapeli Polná: Koubek – Zamazal, Tržil, Reiterman, Barák – Vacek, Rychtecký, Brnický, Morkus (89. Šebesta), Szabó (69. Lacina) – Padrnos (79. Špendlíček). Velká Bíteš: Šula – Horký, Jelínek, Kerber, Pohl – Pelán, Dvořák (76. Škorpík), Nekuda, Pokorný – Valsa, Loup. Nejlepší hráči: Padrnos, Koubek – Valsa.

ŽIROVNICE – JEMNICKO 3:2

Výsledek moc dění na hřišti nereflektuje, Žirovnice vybojovala šťastné vítěství. Zvláště v prvním poločase byli hosté lepším týmem, když je zdobil kvalitní pohyb a důraz v osobních soubojích. Jejich šance ale mařil spolehlivý Trepka, takže změnu skóre zařídil ve 36. minutě dorážející Staněk a domácí získali vedení. Po přestávce se hra vyrovnala, Žirovnice svého soupeře vyškolila v produktivitě. Faul na T. Houšku potrestal z penalty Dýnek, pak nadvakrát překonal gólmana Kopečka O. Doležal. Hosté sice v poslední dvacetiminutovce prolomili střeleckou smůlu, ale vyrovnat už nedokázali.

Góly: 36. Staněk, 50. Dýnek (PK), 65. O. Doležal – 68. Tesař, 82. Kříž. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žirovnice: Trepka – Grausam, Kuš, Kořínek, Vilímek – Staněk, Poul, Dýnek, T. Houška – Rozporka (55. Knotek), O. Doležal (89. Omasta). Jemnicko: Kopeček – Čurda, Kelbler, Koutný, J. Kincl – Křivánek, Tesař, Novák (61. Tobolka), Krejča (37. Z. Kincl) – Kříž, Frechka. Nejlepší hráči: Trepka, T. Houška – Tesař.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – JAROMĚŘICE 3:3

Domácí byli v úvodu lepší, ale do vedení mohl jít soupeř. Ovšem ze závaru se neurodilo. Skóre neotevřel ani po úniku z křídla Hortváth, který jen nechal vyniknout Chalupu. Pak se na druhé straně nevešla mezi tyče hlavička Neumanna. Jaroměřice se dočkaly ve druhém poločase zásluhou Neumanna. O deset minut později zapadl za Kružíkova záda centr Křivánka z poloviny hřiště, když míč skončil v šibenici za pomocí větru. Hostující hráči vedli v 74. minutě už o tři branky po proměněné penaltě Neumanna. Pak se ale v Čáslavicích začaly dít věci. O chvilku později prošel Horváth přes tři protihráče a naservíroval gólovou přihrávku Čermákovi. V 83. minutě napřáhl z hranice velkého vápna Šimek – 2:3. Za další minutu těžil z černé práce Menčíka Bláha, který skluzem zajistil Čáslavicím alespoň bod.

Góly: 79. Čermák, 83. Šimek, 84. Bláha – 57. a 74. Neumann (druhý z PK), 67. Křivánek. Rozhodčí: Lukášek. ŽK: 5:5. Diváci: 150. Poločas: 0:0.  Čáslavice-Sádek: Kružík – Bláha, Zikmund, Pokorný, Čurda – Plichta (79. Lampíř), Šimek, Čermák, Motyčka – Barák (59. Menčík), Horváth. Jaroměřice: Chalupa – Hambálek, D. Karásek, Kopeček, Melán, Neumann, Novotný (90.+1. Stejskal), Hrobař (89. Brabenec), Matoušek, Křivánek (75. Václavek). Nejlepší hráči: Bláha, Šimek – Neumann.

Příští kolo: Jemnicko – H. Brod, Světlá n. S. – Chotěboř, Pacov – Ždírec n. D., Humpolec – Mor. Budějovice, Přibyslav – Jaroměřice, Okříšky – Velká Bíteš, Náměšť-Vícenice – Žirovnice, Čáslavice-Sádek – Sapeli Polná.

1. H. Brod                     15 13 1  1 37:9  40

2. Náměšť                      15 10 2  3 41:25 32

3. Sapeli Polná                 15  9 0  6 37:24 27

4. Humpolec                   15  7 2  6 33:23 23

5. Jemnicko                    15  6 5  4 31:24 23

6. Ždírec n. D.               15  7 2  6 25:21 23

7. Chotěboř                  15  6 4  5 16:13 22

8. Světlá n. S.                15  6 3  6 36:33 21