Do Pohledu se sjelo celkem 21 týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin. „Měli jsme kapacitu na 24 týmů a myslel jsem, že ji naplníme a navíc se k turnaji nedostavila Havlíčkova Borová," mrzelo hlavního organizátora Petra Sobotku.

Obhajovat předešlá tři prvenství přijela Občerstvovna U Ády. Její kapitán Jaroslav Adamec se musel obejít bez Romana a Petra Mareše. Taktovky hry se tak ujal nejmladší z bratří Marešů, Michal. Tým složený Jaroslavem Adamcem měl nemalé problémy ve skupině, když první dva zápasy pouze remizovali a postupu rozhodli až v následujících bojích, ale i tak jim osm bodů stačilo na prvenství ve skupině.

I vítězové dalších skupin si zajistili přímou účast do čtvrtfinálových bojů. Spolu s Občerstvovnou U Ády tak postoupili Chlapíci, Lafety Boys a Pohled. O zbylá čtyři místa si to rozdali týmy z druhých a třetích míst ve skupině, kteří vytvořili osmifinálové zápasy.

V těchto zápasech nedošlo k žádnému překvapení a postup si zajistili Kyjováci, Mix, A.L.C. Česká Bělá a Topírna, za kterou nastoupili bývalí či současní hráči brodského Slovanu, jako Roman Zeman, Pavel Kuchta, Pavel Vašíček nebo Jaroslav Kunc. Ve čtvrtfinálových bojích si postup zajistila Občerstvovna U Ády výhrou 2:0 nad Mixem, dále Pohled nestačil na Kyjováky, Chlapíci zdolali Českou Bělou až na penalty a Lafety Boys, za které nastoupil hokejový obránce pražské Sparty Jan Hanzlík nebo mladičký futsalista Michal Mareš II, který se po získaném titulu v Era-packu Chrudim vrací po roce do Tanga Brna, zdolali favorizovanou Topírnu.

„Já jezdím na tyhle turnaje pravidelně díky Josefovi Tomovi (masér Sparty Praha – pozn. autora), který má kořeny v České Bělé. Mně se tyto turnaje moc líbí a jezdím na ně rád. Je to pro mě relax a fotbal mi není cizí, hraji na Mladoboleslavsku okresní přebor," prozradil Jan Hanzlík.

Finálový kanár

Finálovou účast si vybojoval poslední vítěz a doplnil ho Lafety Boys. Diváci se tak dočkali souboje dvou stejnojmenných futsalistů Michalů Marešových. Nakonec se počtvrté v řadě radovala z vítězství Občerstvovna u Ády, která vyhrála vysoko 6:0 a hattrickem se blýskl Michal Mareš I a poslední gól turnaje vsítil Jaroslav Adamec z pokutového kopu.

„Sehráli jsme tady asi nejtěžší turnaj, protože nás bylo pouze šest, ale vyřazovací boje jsme zvládli bravurně," smál se Jaroslav Adamec.

Výsledky turnaje

Osmifinále
Topírna – El Clasico     4:1
Kyjováci – Bíbři         6:1
Tvrdý nohy – Mix     0:1
Dlouhá Ves – Č. Bělá     2:4
Čtvrfinále
Obč. U Ády – Mix     2:0
Chlapíci – Česká Bělá 1:0 po pen.
Laf.  Boys – Topírna     2:0
Pohled – Kyjováci     2:3
Semifinále
Obč. U Ády – Kyjováci 7:2
Lafety Boys – Chlapíci 3:1
O 3. místo
Kyjováci – Chlapíci     3:2 po pen.
Finále
Obč. U Ády – Lafety Boys 6:0
Góly: M. Mareš 3, Fišer, Šnobl, Adamec.

Občerstvovna U Ády: Šimánek – M. Mareš I, Fišer, Šnobl, Moučka, Čejka, Adamec.
Lafety Boys: Sobotka – M. Mareš II, Toma, Hanzlík, Šudoma, Kasík, Könnhajzr.